Blog’umda ki paylaşımlarımın zenginleşmesi en büyük niyetim, içsel motivasyon kaynağım. Kendi yazılarımın yanı sıra, bazen bir kitaptan okuduğum şiir, bir paragraf, bir bilgi, bazen dişi bilgelik etrafında yazılmış harika makaleler, içgörüler, medyalar beni çok heyecanlandırıyor ve bunları hemen sizlerle paylaşmak istiyorum.

Sukhvinder Sircar Dişi Bilgelik yolculuğumda ki öğretmenim, rehberim ve en güçlü ilham kaynaklarımdan. Joyous Woman adı altında dünyanın her yerinden binlerce kadının aynı duygusuna, kalbine, ruhuna dokunan yazılar yazıyor ve bunları da dişi bilge kız kardeşlerimden Gonca Papasotiriou’da Türkçeye çevirerek dil engelini ortadan kaldırıyor. Bundan böyle Türkçe çevirileri Joyous Woman kategorisi altında blog’uma taşıyor olacağım, İngilizce orijinalinin linkini de her yazının altına kopyalıyor olacağım. Şifa niyetine okumalar diliyorum..

Dişi öz ile kalın,

Bilge

***

 

1524566_740809939334315_6276085800162406767_n

Kendi içinde ve çevresinde kuvvetli bir enerji alanı yaratıyor yeniden.

Bunu yapabilmek için uzun zamandır öz gerçekliğiyle örtüşmeyen, bozulmuş, yanlış olan her şeyi temizliyordu. Ruhu üzerinde, düşünceleri ve duyguları üzerinde çalışıyordu. Ve en önemlisi, beden tapınağını arındırıyordu.

Yaşamlar boyu sürmüş olan istismar ve baskı, onu bilge ve koruyucu kalkanından mahrum bıraktı. Bu yüzden de, kendini tehdit altında ve her an saldırıya uğrayabilirmiş gibi hissetmeye başlamıştı. Ama artık, kızkardeşlerinden oluşan şifa ve güç çemberinde oturuyor. Bu çemberde durdukça emniyet ve bağışıklılığı artıyor. Sıcacık bir zindelik bedenini sarıyor – artık yalnız ve savunmasız değil.

Öz gerçeğini, öz sesini geri kazanmak ona güç veriyor ve bu güç ona, bedenini kolaylık ve saygınlıkla taşıyabilme yetisini sunuyor. Her an yeni bir özelliği özle birleşiyor. Bedeninin her bir unsuru kutsal hale geliyor. Vücudunun ve çevresinin enerjisi şanslı işaretler ve sembollerle dolu.

Kız kardeşleriyle birlikte bu tatlı, sevecen, koruyucu ve sonsuz enerji kaynağına bağlanıyor. Geri kazandığı şeylerin büyüklüğüne ve muhteşemliğine hayranlıkla bakıyor. Bu sevgi alanının atan nabzıyla doldukça onun çevresindeki herkes de kendini güvende hissediyor.

Kendine ve dünyasına en büyük armağanı, aurası.

Yazan: Sukhvinder Sircar
Çeviri: Gonca Papasotiriou

İngilizce orijinal yazısı için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s