Evrimin bu aşamasında öyle bir zamanda yaşıyoruz ki; biz kadınlarda şifacı ve mistik benlikler tek tek ortaya çıkıyor. Bu benlikler günlük hayatlarımıza, kariyerlerimize, üst düzey toplantılarla dolu steril eril hayatlarımıza eşlik etmeye başladı bile. Kimlerimiz bunun farkında yaşamlarımızı yeniden düzenliyoruz, kimilerimiz ise açığa çıkan bu yeni benliklerden ötürü şaşkın, huzursuz, kafası karışık veya tamamen inkarda…

Jung analist ve aktivisti Jean Shinoda’nın dediği gibi; dünya üzerinde kadın olarak doğmak için bundan daha iyi bir zaman olmayacak. Ne kadar şanslıyız! Öyleyse Hanımlar, silkelenip bir kendimize gelelim! Binlerce yıldır baskıladığımız, kontrol altında tutmaya programlandığımız, “sevgi ve şefkat odaklı gücümüzün” bir farkında varalım.

İçimizde bir mistiğin, bir Tanrıça’nın, bir yaratıcının, bir şamanın, bir şifacının yaşadığı gerçeğine uyanalım.

Ataerkil sistemin, ataerkil medyanın içinde buna uyanmak kolay olmasa da, globalde yer alan türlü hareketler ile dünyanın her yerinde kadim feminen bilinci yaymak, bu bilinci kadınlara anlatmak için gönüllü kadın aktivistler işbaşında.

Bu bağlamda; filmin yapımında önde gelen isimler yer alarak, bilgi ve becerilerini paylaştılar. Milyonlara hitap eden önde gelen ruhsal öğretmenlerden Marianne Williamson, Jung analisti Jean Shinoda, insanlık ve bilinci için çalışan Barbara Marx Hubbard, Hollywood yıldızı Sharon Stone, saygıdeğer psikoterapist ve evrim bilimcilerin yer aldığı, hepsinin ortak görüşte birleştiği feminen bilinç “Femme” adında bir belgesel-ruhsal filmde anlatıldı. Film; din, bilim, tarih, liderlik, politika ve eğlence-medyayı tartışarak, şu an dünyada ki krizimize yaratıcı dişi çözümler sunuyor.

Femme, yeni ve umut dolu bir gelecek için kitleler halinde kadınları uyanmaya davet eden, izlenmesi gereken yapımlardan.

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s