Tüm Yazılar

Büyük Tanrıçanın Rahmi

Hatırlamıyor olabilirsin;
Kadın veya erkek olabilirsin. 

Büyük Tanrıça ile zamanın başlangıcında bir anlaşma yapmıştın. Bu anlaşmaya göre bu yaşamında onun gezegende yeniden hatırlanışı ve doğumu için yardım edecektin. Büyük Tanrıça’ya evet dedin. İnsankız onu bedeninden ışığı ile yayacak, insanoğlu da onu bedeninde uyandıran ve ışığını yayan insankızlarını canı pahasına koruyacaktı. Koruduğu Tanrıça idi, verdiği söz kutsal idi.

Gün geldi, Büyük Tanrıça ruhsal kontratını sana hatırlatmak için yaşamına daldı. Onun yaratabilmek için önce yıkması, yıktığına yeniden hayat vermesi gerekiyordu. Ruhunun ve kalbinin hakikatı ile hizada olmayan her şey ve her yer onun dikkatini yönelttiği yerlerdi. 

Büyük Tanrıça seni çağırdığında onu görmezden gelemezsin. O, sana, seni, ruhunun gerçeğine uygun yaşayarak verdiğin sözü hatırlayana kadar gitmeyecektir.

Gücünü verdiğin her yerde gücünü geri alman için karşına çıkar. Gücünü verdiğin her yer ışığına kavuşacağın yerdir çünkü.

Sen direnirsin, görmek istemezsin. O, bir daha, bir daha ve bir daha gelir. Seni almadan dönmeyecektir.

Sonra nefesini alır sana Tanrıça’nın şifalı taze nefesini üflemek için. Bir müddet yaşamında her şey durur. Sanki ‘pause‘ düğmesine basılıdır hayat. Kim olduğunu unutmuşsundur.  Kendini yönsüz, yolsuz, amaçsız bir boşlukta hissedersin.

Gerçek ile ayıramadığın canlı rüyalarında seni ziyaret eder, ruhuna söz verdiğin anlaşmayı hatırlaman için.

Hayatında görmeyi reddettiğin, direnç gösterdiğin, konforunu bozmak istemediğin her yere şefkatli elleri ile kan kırmızı kılıcını indirir. Daha da parlayasın diye. Ruhunun gerçeğini fiziksel yaşamında yaratabilesin diye.

Artık seni kozmik rahmine almıştır. Yaşarken rahime dönmek demek yeniden doğmak için ölmek demektir. Rahim hayat verirken aynı zamanda mevcut yaşamı sonlandırandır, çünkü o, zamanın içinde her köşede bizi bekleyen, gizlenmiş olan ‘hayat ölüm hayat‘ döngüsünün kendisidir.

O kozmik rahim, geri dönülemez dönüşümü içinde barındır. Karanlığın içinde tekrar şekillenmeyi beklersin. Günlerce, aylarca ve belki bazen yılarca. Ruhun karanlık gecesi kendine doğum için beklediğin rahimdir, senin doğumundur, rahim ancak karanlıkta seni büyütebilir, besleyebilir, form verebilir. Ve her doğum sancılıdır. Sancı doğumun doğal bir parçasıdır, doğacak hayatın yaklaştığını müjdeler.

Paniklersen doğumu zorlaştırırsın. Kendini ters yüz edersin. Doğumun zamanını belirleyemeyeceğin gibi, nasıl bir sana, doğacağını da bilemezsin. İçinde sakin kalabilirsen doğumun zerafet içinde kolaylıkla olur.

Kozmik rahim bugün binlerce kadını ve erkeği içinde yeniden doğurmak üzere tutuyor ve daha binlercesini geri yuvaya çağırıyor.


Bu sürecin ruhsal bir hamilelik olduğunu bilerek bilgece ve sakinlikle geçirmek gerekir.

Nasıl ki bir anne bebeğine hamile iken kendine ve taşıdığı bebeğine dikkat eder, bedeninde ani ve ağır hareketler yapmaz, kendimize hamileyken de doğanın doğum kanunları bize rehberlik etmelidir.

İçsel olarak depresif olmadığınızı bildiğiniz halde; uyku düzeniniz değişmiş olabilir, gürültülü yerler ve aşırı hareketlilik size bu ara iyi gelmiyor olabilir, genelde dışadönük ve konuşkan olsanız bile içe dönmüş sessizleşmiş olabilirsiniz, loş ışıkta daha rahat hissediyor olabilirsiniz, parlak ışık rahatsız ediyor olabilir, aşırı hassaslaşmış olabilirsiniz, beslenme düzeniniz değişmiş olabilir, en önemlisi kim olduğunuzu sorguluyor ve bilmiyor olabilirsiniz. Bedeniniz sizinle ilgili her şeyi bilir. Kendinize teslim olun. Kendinizi dış dünyanın koşullanmış gerekliliklerine zorlamayın. Derin bir nefesle derin dinlemede kalın. Zira ruhunuz kendini yeniden doğurmaya hazırlanıyor ve her doğumun getirdiği yeni hayatla beraber ‘kim’ oldugunu bildigin neşeli, aydınlık günler yakındadır.

Kabul ile,

Hayırlı aydınlık doğumlara..

Bilge İnal

Advertisements

2 thoughts on “Büyük Tanrıçanın Rahmi”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s