Gerçek Sen ve Gerçek Hayatın

Geçtiğimiz yılı kapattıktan sonra düşünüyordum yeni yila ilişkin nasil bir mesaj açılacak içimde diye. Yazmayi planladiklarimin aksine, 2017 öyle zorlayıcı bir giriş yaptı ki, hepimiz terörsel şiddet ve acıya, yas duygusuna uyandik UMUT’un sabahina, yılın ilk günü.  O andan sonra yazacağım her şey içimde yok oldu, ben de bekledim, daha derinde yazılmayı bekleyenin sese dönüşmesini. 2017 ile Yeni Paradigma’nin Doğuşu.

dsjsgfjsf

Gerçek Sen ve Gerçek Hayatin için; Kalp (Sevgi) Temelli İleri Hareket, Tam (İlahi) Güven, Kendinin Tam Sorumluluğu ve İçsel Bütünlük

Ateş düştüğü yeri yakıyor, terörden hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet ve tum sevenlerine büyük sabır diliyorum; kalan herkese de, içindeki umudu korumasini ve kendinin 100% sorumluluğunu alarak benliğinin her bir parçasını bu güçlü senenin isiginda ele almasını diliyorum. Birlik ve Dirlik için buna ihtiyacımız olacak..

Yeni Paradigma Kendinin Tam Sorumluluğunu Almanı, Bütün Olmani İstiyor

Sezgisel ve diğer öngörüler ışığında 2017 böyle bir sene. Kendinin tam sorumluluğunu alıp korkularina veya çekincelerine rağmen kalp odaklı  eyleme geçenleri ödüllendireceği, almayanlari ise almaya zorlayacagi bir sene. Kendinin tam sorumlulugunu almayi kisaca acacak olursak, yasamlarimizda ‘olan ve olmayan’ her ne varsa her seyin ardinda kendi bilincimizin, yaydigimiz enerjinin, duygusal yaralarimizin, kaliplasmis inanclarimizin, korkularımızın, gölge yanlarımızın ve en nihayetinde yüksek bir ilahi planın yattigının farkindaligina uyanmak ve onu ‘hal’ etmek diyebiliriz. Bunların farkındalığında içsel evimizi tam bir sorumluluk ile temizlemek ise bizleri kendi bütünlüğümüze açacaktır doğallıkla.. Bu yıl, 2016 kadar zorlayici etkilere sahip olmasa da, 2017 bu başlıklar altında her gün yataktan kalktığımızda şu soruyu soracak bizlere;

Ne Gerçek?

Ne Gerçek değil? (İllüzyon)

Ve gerçek olmayan ~ kendimize ve başkalarına dürüst olmadığımız, başta kendimizi kandırdığımız, masalsı , çocuksu fantezilerimize kapıldığımız, -mış gibi yaptığımız, gerçek olanı yok saydığımız, görmezden, duymadan geldiğimiz, bizi kendimizde alikoyan bagimlılıklarımız ~ her şeyi ayıklamamızı isteyecek, yeni şekillenen dünyada sevgi temelli yaşamlarımızı, ilişkilerimizi, mesleklerimizi, işimizi gücümüzü sıfırdan tertemiz kurabilmek, olanı güçlendirebilmemiz için.  Öz kabımızda ki kirlenmiş suyu ne kadar temizlersek o kadar hayatin getirdigi güzel olasılıklar diyarına, asiri yorucu ve tüketici bir efor sarf etmeden adım atabilecegiz. Bu sebeple, hem bireyselde hem de kolektifte silkeleniyoruz ‘sevgi’ye ait olmayan ne varsa arinabilmek için haznemizde. Sürecin olağan bir parçası olarak, bizleri en çok zorlayacak şey ise ‘Direnç’ olacaktır. Korkunun emri altinda yaşamını surduren direnci fark ettiginiz her şeyin altinda sizi neyin korkuttuğunu, hangi geçmiş yaranın, davranışsal kalıbın veya inancin sizi ileri adim atmaktan geri tuttuğuna bakın. Direnç bu yılın temasında üzerine fazlasıyla eğilinmesi gereken ruhun ileri hareketini durdurucu davranış kalıplarından biri.

Sorusu ise;

Seni ve yaşamını genişletecek, sevgi/kalp temelli bir benlikten ve yaşam tarzından geri tutan nelere direnç gösteriyorsun?

2017 TOHUM YILI

Bu sene kalbimizden kucağımıza düşen tohumları ekeceğimiz bir sene,

Bu sene kalbin derin gerçeğini dinleme senesi,

Bu sene kulaklarımızı tıkadığımız, gözlerimizi bantladığımız, dilimizi susturduğumuz her şeyi ifade etme, dinleme, görme sesimiz ile yaratma senesi.

Bu sene kalpten gelen itici kuvvet ve tam güven ile bilinmezliğe adım atma senesi.

june11blogbutton
İçinde bulunduğumuz yıl, senelik yeni yil niyetleri edeceğimiz bir zamandan daha ötesini sunuyor, o da; kalan tüm yaşamımızı tohumlayabilecegimiz çok ama çok özel açılımlara ve enerjisel desteğe sahip bir sene. Bu nedenle her zamankindan daha fazla içe bakışta ve kalbin sesini derin dinlemede kalarak, O’nunla hizada olduğumuzu hissettiğimiz fırsat kapılarından tüm cesaretimizle ve güvenerek adım atmamiz gerekiyor.

Sistemin gerekliligi olarak şu zamana kadar, özellikle değişim zamanlarında, kalp bağlantısız aklın yönettiği adimlarımızı atarken, güvencemiz aklımız oldu. Aklimizin bize sunduğu çözümler, öngörüler, analizler, stratejilere  sırtımızı yasladık. Belirsizliğe, bilinmeze tahammülümüz yok. Kontrol edemedigimiz her şey bizi paralize etti, hayati seçimlerimizi etkiledi. Yeni paradigmada değişen artik şu ki; kalp baglantili akıl ile hareket etmek, yasamlarimizi, ilişkilerimizi, işimizi gözden geçirmek durumunda kalacağız.

Yeni Dünya paradigmasinda hislere eşlik eden, kontrolu bırakan yeni ‘aklımıza’,  ‘bilinmeyene güvenmeyi’ öğreneceğiz.

Ocak ayını ne gerçek, ne gerçek değil’i ayiklayarak ve ‘kalbinizde gerçek olanın’ üzerine ruh bazlı hayallerinizi tohumlayarak geçirmenizi kuvvetle öneriyorum. Ruh bazlı hayal, ruhun özlem duyduğu hal ve eylem..Yeni yılın akıl temmeli hedeflerini listelemek ve eylemden ziyade kendinize içe bakış zamanlari yaratip, kalbinizi derinden dinleyin.

Ondan sonra açılacak yolların filizlenmesini bekleyin, izleyin, adım atın.

‘Yeni Döngü ve Gerçek Hayatın’ Atölye Çalışması

Yazimin içinde de belirttiğim gibi 2017, tipik bir seneyi planlamaktan öte dokuz yıllık yaşam döngümüzün tohum senesi olduğu için buna has tek günlük bir atölye çalışması açiyorum. Bu atölyede hem dişil pratiklerden  faydalanarak yaratim gücümüzü katlayacak hem de bazı koçluk prosesleri ile gerçek olana bakıp hakiki tohumlarimizi ekecegiz. 21 Ocak 2017, Cumartesi gününüzü gerçek hayatınızın döngüsüne kuvvetli bir içe bakış ve yaratim ile geçirmek sizi şu an heyecanlandırdıysa, ben sizinle buluşmayı dört gözle bekliyor olacağım. Detaylar icin buraya tiklayabilirsiniz.

Sizi tüm hallerinizle ve hayallerinizle kucaklayacak, zorunluluklarınızın keyife ve neşeye dönüştüğü, kalbinizde ki şarkıyı duyabileceğiniz yepyeni bir yaşam döngüsü diliyorum.

Tüm Sevgimle,

Bilge Inal

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s