Dişi özünü-gücünü sahiplenerek ve bu özünü yitirmeden hakikatleri konuşan cesur kadınlara erkeklerin (ataerkil eril) ve bağlantılı olarak yerkürenin hic olmadığı kadar ihtiyaci var. Gerçekler iyileştirir, özgürleştirir ve Bir’leştirir. Bu mesajı bulunduğumuz zamanlar için çok önemli buluyorum. Bu sebeple Sharon MacErlane’nin Büyükannelere Konseyi kanalından paylaştığı bu bilge mesajı sizler için cevirdim.

Gerçekleri konuşalım fakat nasıl?

Biz kadınların öğrenmesi gereken en önemli şey nedir?

Bir diğeri ile ve erkeklerle daha iyi bir ilişkiye sahip olmamız mümkün mü?

Büyükanneler; ‘Kalbinizden seslenin’.

Mooncycles(1)
Picture from Luna House

Sharon MacErlane;

Şu anda büyük bir kargaşa var dedim Büyükannelere. Kadınlar, erkeklerin kendilerine zarar verdiğinden konuşuyorlar ve bununla ilgili ortada büyük bir öfke var. Onlara, kadınlar ve erkekler arasındaki koşulları (durumları) da izah ederek, biz kadınların öğrenmesi gereken en önemli şey nedir? diye sordum. Bir diğeri ile ve erkeklerle daha iyi bir ilişkiye sahip olmamız mümkün mü?

Büyükanneler; “Kalbinizden seslenin” dediler.

Gerçeği küçük düşürmeden, alçaltmadan (hakaret etmeden) açık, net ve nazikçe konuşun. Gerçeği tüm nesiller duyabilecek şekilde konuşun. Konuşurken, dünyada yerleşmesini, olmasını istediğiniz iyi şeyleri düşünerek konuşun sadece kendiniz için değil, tum varlıklar için konuşun. Bu şekilde, kelimeleriniz yaralamayacak, enerjinizi boşa harcamamış olacaksınız ve siz duyulacaksınız.”

“Gerçeği söyleyin, bir KADIN olarak konuşun… Güçlü bir Kadın olarak, olduğunuz gerçeğiniz gücünüz ile..Gerçek bir kadın bencil değildir, gerçek bir kadın herkes için iyi olanı arayan (bütünü gözeten) ve bunu isteyendir.” 

“Bu bencil olmayan yerden geldiginiz her defasında, insanlar sizi duyar. Söylemesi zor olan şeyleri söyleyebilirsiniz, herkesin (bütünün) iyiliği için konuştuğunuz sürece. Sözde düşmanlarınızın iyiliği için, kendiniz için, gelecek nesiller icin ve sizden önce buraya gelenler için. Bu derin bağlantı noktasından konuşun ve böylece tüm varlıkları onurlandırıyor olacaksınız. İnsanlar sizin niyetinizi duyacak ve dinleyecekler.

“Bütüne baktığımızda, erkekler kadınları dinlemiyorlardı. Sizi görmezden geldiler ve alçalttılar ve siz de karşılığında, bazen bir diğerini görmezden gelip alçalttınız. Siz de erkeklere geri bir darbe vurdunuz. Artık bunun üzerine zaman kaybetmeyin’ dedi Buyukanneler, başlarını iki yana sallayarak. ‘Bunun yerine gerçekleri açıklıkla ve netlikle konuşun, bununla öne çıkın.’ dediler ve düşünceli bir duraklamadan sonra eklediler;

“Ayağa kalkıp düşüncenizi açıkça belirtin. Söylenmesi gereken şeyleri söyleyin. Korku ile çökmeyin veya geri çekilmeyin. Kendinizi methedip övünmeyin veya dikkati kendi üzerinize çekmeyin. Gerçeği doğrudan söyleyin.” diye bildirdiler.

“Bunu yapabilirsiniz çünkü hayatınızi şimdi artık bizimle yaşıyorsunuz,” dedi Büyükanneler. ‘İlahi olan ile yaşıyorsunuz, Tanrı nefesinizde, kanınızda, her bir düşüncenizde, söz ve eylemlerinizde mevcut. Ne zaman ki ilahi ile olan bu içten gelen güdüsel bağlantı mevcuttur, gerçek ortaya çıkar diye bildirdiler. “Gerçek, her an, kolaylıkla ve net bir şekilde ortaya çıkar. ‘İlahi olan’ dediler, gerçek olan sizin ilahi OL’duğunuz gerçeğidir diye eklediler. 

‘Bu yere vardığınız için mutluyuz, burası gerçekleri konuşarak güç verdiğiniz yer’ dediler. Bu ihtiyaç duyulan şeydi. Gerçekleri konuşarak güçlendirmek; büyük bir sevgiyi, büyük hizmeti kapsar içinde ve herkesin (bütünün) iyiliği için olanı arar. Hakikat ileriye doğru genişliyor dediler büyük bir jest ile. Ve siz bu momentumun bir parçasısınız. Sonra kendilerine yumuşakça mırıldanarak “Sizin için mutluyuz, bu anlayışa varmak için çok uğraş verdiniz, yürekli, cesur ve gerçek oldunuz ve simdi bu kendini ortaya çıkardı!” diye belirttiler.

“Konuşun.”


Büyükanne Büyük Konseyi’nden mesaj, 01-14-2018

Büyükanneler Büyük Konseyi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için www.netoflight.org web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

51mJELfjv8L._SX347_BO1,204,203,200_

Büyükanneler Konseyi Kimdir?

Büyükanneler Büyük Konseyi ilk kez 1996 yılında Sharon MacErlane köpeğini gezdirirken ortaya çıktı. ‘Dünya büyük tehlikede’ dediler ‘Ve biz bu yıkıma izin vermeyeceğiz. Çok uzun süre Yang ya da erkeksi enerji (ataerkil eril), yeryüzündeki canlılara egemen oldu, kadınsı (Yin) enerjinin yetersiz ve zayıf olmasına neden olarak. Biz, Yin’i tam güzelliğe/güce geri getirmeye ve dünyayı dengeye kavuşturmaya geldik. Biz sizi bunu yapmaya çağırıyoruz.’

>> Büyükanneler’den Anne Soyunun Temsilcileri Tüm Kadınlara Mesaj

One thought on “Büyükanneler’den Mesaj: Gerçekleri Konuşun

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s