Eylül ayını sevmeyen var mıdır acaba diye düşünüyorum bazen. Vardır elbet. Güneşin eğilmeye başladığı ama halen yazı hissedebildiğimiz eşikte durduğumuz bir ay Eylül.

Bugün ise gece ve gündüz eşit, yukarıda ise ilişkilerimizde bu dengeli duruşu bizden isteyen bir dolunay var. Yeryüzünün ve gökyüzünün tesadüfi (!) eşleşmeleri mistikseldir, bize küçük dünyalarımızda büyük pencereler açmak için var olurlar. Görebilene, alabilene ne mutlu. Abartılı, çabalı ritüellere gerek yok, sadece bu var oluşu onurlandırmak, göremediğimi görmeye niyet ediyorum demek yeterli. Bir de içsel gözünüzü açık tutacaksınız. Sonrasını izleyin, ilahi adımlar yüreğinize serpilecek ve siz kendinize bir adım daha yaklaşacaksınız.

Eylül ayı gelecek yeni yılımızı, hayat vizyonumuzu planlamaya başladığımız, yaratıcı tohumlarımızı kış toprağının derinliklerinde büyümek üzere ektiğimiz bir ay. Eylül ayı son derece mistik bir enerjiye sahip, kim bilir belki bu yüzden mi bu kadar büyülü. Eğer klasik ‘takvim bilgisi’ ile ilerlemek yerine ‘enerjinin bilgeliğinde’ yapılanmak ve ilerlemek istiyorsak – ki bu doğal döngüye uyumlanmaktır- değerlendirme, yeniden planlama&yapılanma ve yaratıcı enerji ile bir olup yeni yaşamsal alanlarının tohumlarını ekmek için Ocak ayını değil Eylül ayını kullanmamız gerekiyor.

Bugün gündüzün ve gecenin, dişinin ve erilin eşit olduğu, ilişkileri birliğe davet eden bu dolunayın altında yaşamınızı gözden geçirmek ve şu soruları sormak için harika bir pazar;

    Ben gerçekten ne istiyorum?
    İlişkilerimde ne kadar gerçeğim?
    Ben, ‘gerçek ben’ ve ‘kalbimin gerçeği’ ile ne kadar hizadayım?
    Yaratıcı hayatımın besini yerinde mi? İçimdeki ateş ne kadar canlı?
    Yaratıcı benliğimin hayatımda daha çok yer bulması için neler yapabilirim?

2017 Eylül’den beri yaşamınızda ve sizde ne gibi değişimler oldu, benliğinizin hangi odun parçalarını yakabilmişsiniz güzel bir çiçeğe dönüştürmüşsünüz bir bakın. Büyüdünüz mü dürüstçe sorun kendinize? Projelerinizi, hayallerinizi yazın çizin, büyük düşünün, geniş hayaller kurmaktan kendinizi alıkoymayın. Onları gerçeklik çukurunda boğmadan, dozunda gerçeklik algısı ile sınayın. Korkuların ağına taktırmayın. Onları koruyun, bir bebeğin anne karnında rahim duvarlarında korunduğu gibi.

Odağınızı kaybetmiş de olabilirsiniz bu ara, kendinizi kaybolmuş da hissediyor olabilirsiniz. Böyle zamanlarda bu soruları sormak zordur, cevap alamadıkça insan daha çok çaresiz hisseder kendini. Öfkelenir. Anlamsız hayatında bu sorular da anlamını yitirmiştir çünkü. Zorlamayın kendinizi. Anlamı kaybetmişseniz yeni bir anlam çıkmak için hazırda bekliyor demektir. Soruları yine sorun ve içinizden akan bir su gibi incecik geçişini izleyin ve onu öylece midenizin boşluğuna aşağıya derinlere bırakın. Bırakın ki, siz hazır olduğunuzda sezgilerinizin olduğu yerden alt bedeninizden yukarıya kalbinize daha sonra bilincinizin yeri aklınıza doğru yükselsin.

Belirsizliğin içinde beklemek en zorudur. Sabretmek ve hayata devam etmek tek çare. Belirsizlik, boşluk dişil benliğin yeridir, bekleme sürelerine tahammülsüz sürekli eyleme dönmek isteyen ise erilin dişi ile olan temassız-lığıdır. Bunlar içimizde birbiri ile dengede ve uyumda olduğunda, birbirlerine alan tanırlar. Beklemenin ve sabretmenin alanı ile zamanı geldiğinde eyleme geçmenin alanı.

Yeni bir dünya, yeni bir sistem, yeni bir İNSAN’lık yükseliyor önümüzde.

Hepinize hayallerinizi canlı tuttuğunuz ve onları eyleme dökebildiğiniz yeni başlangıçlar, sevgi derinlikli ilişkiler diliyorum..

Benimle 2018 yılının son 4 ayını kalpteki vizyonlarını çalışarak ve onların önündeki psişik engelleri kaldırmak isteyenleriniz bireyselde online paketlerime başvurabilirsiniz.

Tüm sevgimle,

Bilge Inal

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s