Yaratıcı ve güç alanımız rahim enerjisi, rahim ile ataerkilliğin derin bilinçdışı bağlantısı ile çok iç içeyim bugünlerde. Rahim Bilgeliğimiz, dişi bilgeliğimizin ya da kadın bilgeliğinin temel özünü oluşturur ve bir kadının en derin benliği ile de ayrılmaz bir ilişkisi vardır. Konu yazmak için çok büyük ve hala çözümlenmemiş gizlerimiz de var bu karanlık mağarada. Fakat bazen bazı küçük şeyleri bilmek ile o şeyle ilişkimiz değişmeye başlar ve farkındalıkla o alana iyileşmeyi de davet etmiş oluyoruz. Bu haftayı rahim bilgeliğimize ayırdım. 

daf2183c5c95f44b95c65a2984675354

Fiziksel Üreme Organından Fazlası Ezoterik Rahimlerimiz

Kadının beden anatomisinde rahmi, yumurtalıkları ve memeleri dişil organlarıdır ve enerji kabinda dişil enerjisinin potansiyel enerji yataklarıdır. Her bir dişil organının kadının derin benliğinde bağlantılı olduğu başka veçheleri vardır. Memeler sadece çocukları emzirme değil dünyayı besleme gücünü, rahim sadece bebekleri taşımak ve doğurmak değil yaratıcı düşlere gebelik ve dünyaya getirme işlevini, yumurtalıkları sadece ovüle olmayı değil kadim medeniyetlerin bilgeliklerini taşıdığı bir bilgelik haznesi ve yaratıcı potansiyelini simgeler. Simgelemekten öte aslında en derinde varlık nedenlerinde bunlar da vardır. 

Rahimlerimiz bizim dişil özümüz, derin kadın benliğimiz, özsuyumuzu, yaratıcı kaynağımızın sonsuz çeşmesidir. Tam anlamıyla dişil nektar üreten bir şelaledir. Bu nektar Tabiat Ana’nın verimli toprağı, taze ürünleri, şifa dağıtan bitkileri, meyve veren ağaçları, çiçeklerin parfümü yoluyla sunduğu nektarın ta kendisidir. Dünyanın ve insanlığın bu dişil nektara ihtiyaç duyduğu dönem kadar tarihin hiçbir döneminde bu derece ihtiyaç duyulmadı. 

Womb-Healing-Sadhana

Dişinin öz ışığı, öz gücü ve bilgeliği bu akışkan, dinamik ve aynı zamanda perilere özgü o yumuşak, sihirli dere yatağında yatar.

Burası kadının yaratım alanı, dönüşümsel gücünün, derin mistik bilgeliğinin, hakikatinin, penetre eden erile ve başkalarına sadece varlığı ile şifa olabildiği yerdir. Ana soyunuz rahminizde varlıklarını sürdürürler, sizden sonra gelen nesillere ne aktaracağınızı rahminiz ile olan bu bağlantı belirler. [bkz. Rahim Bilgeligi]

Rahim, kadının anti-aging iksirini bulabileceği yerdir ve bu nektar bir kez uyansın kadının iç benliğinde ulaştığı, dokunduğu her şeyi yeniler, tazeler, canlandırır. Çünkü bu nektarın DNA’sı saf sevgidir.

Fakat ne yazık ki, ataerkilliğin güzellik kodlamasından ötürü, pek çok kadın kendi ışığını içeriden – rahimden- çoğaltmak ve yansıtmak yerine bunu dış yollar ile elde etmeye odaklanır. Ataerkilin kurallarını yazdığı, medya aracılığı ile topluma sızdırdığı güzellik beklentilerinin tuzağında kadın bedenindeki en öz gücünü verir. Anti-aging etkisi yapacak çözümleri dışarda arar.

Anti-Wrinkle-Treatments-Using-Cosmetics

Rahmi ile derin ilişki içerisinde olan kadın kendi derin benliğinin yoluna da çıktığı için yolu onun özgün güzelliğine götürecektir. Son yıllarda kadınların beyaz saçlarına evet demeye başlaması, makyajsız sokağa çıkmada serbestiyet bu kolektif rahim hareketinin sonucudur. Uyanmış bir rahim, göz ile sezilen ama ne olduğu anlaşılamayan bir güzellik verir kadına. Yüzü ışır

Rahim, derin sezgilerimizin kanalıdır, sezgiden ötedir, kozmik mesajlara kanal olabildiğin yerdir. Senden daha büyük olan ile ilahi bağlantını direk kurduğun yerdir. Kadının, yeni hayat taşıyıcısı olması zaten bu iki dünya arasında köprü görevinin de olduğunu anlatır bizlere. Bir kadının rahmi arınmış ve bu ilahi kanala açık olduğunda, o rahim gerçek sanatı doğurur, o rahim çıktığı sunumlarda konuşur, o rahim zor konuşmaları tüm gerçekliği ile yapar, o rahim çocuklarını sardığı gibi sevgiliyi de sarar ve onu ateşler.

Rahim enerjimiz hakiki bir kadın olmanın bir gerçeğidir. Siz enerjiye ister inanın ister inanmayın. Bu gerçeği değiştirmez. 

Şimdi söyleyin bana, bu bültene şu an rast gelenleriniz, bekleyip okuyanlarınız rahminizi hissediyor musunuz? Onun sağlığı ne durumda? Ona hakkı olan değeri ve özeni veriyor musunuz? Ya kadınlık inançlarınız?

Rahim Sağlığı & Derin Bilinçdışı İlişkisi

Sözü Dr. Northrupt’a bırakıyorum.

“Pelvik iç organlar (yumurtalıklar, tüpler, rahim) ikinci sakral çakranın konularıdır. Yani, para, cinsellik ve güç ile alakalıdır. Kadın hayatında yapması gereken değişiklikleri gerçekleştirme girişimlerinde hayal kırıklığı hissedene dek hastalık oluşmaz. Bu bölgede hastalık gelişmesi, ihtimali ve şiddeti, kadının hayatındaki diğer çeşitli alanların ne kadar başarılı işlediği ile ilgilidir.

Rahim enerjisi kadının en derin benlik hissi ve içsel dünyası ile ilişkilidir. Hayallerinin ve doğurmak istediği benliklerinin bir simgesidir. Onun sağlığı kadının içsel duygusal gerçekliğini ve en derin katmanda kendine inancını yansıtır. Bir kadın kendine inanmadığında, kendini aşırı derecede eleştirdiğinde ya da geleceği olmayan bir işe veya ilişkiye enerjisini çok fazla verdiğinde rahmin sağlığı risk altındadır.”

“Rahim ve yumurtalık problemleri genellikle yakından ilişkilidir ama aynı zamanda farklıklar vardır.  Rahim problemlerinde bulunan birincil enerji kadının kendini sınırlandırıcı bir durumdan özgürleştirmeyi veya kendisini destekleyecek durumlar yaratmayı hak etmediği, edemediği ya da etmemesi gerektiğinin en derin benlik algısıdır. Rahim benlik saygısı ile çok yakından ilintilidir.”

“Yumurtalık problemleri ise kadının kendine karşı dürüst olması ve dengeli bir yaşam sürmesine engel olanların, kendisi dışındaki kişiler ve durumlar olduğuna inandığında oluşur. Yumurtayı etkileyen bir enerji daha vardır, intikam, kızgınlık ve ödeşme arzusu. Bir kadın son derece eleştirel olma veya ödeşme niyeti ile duygusal silahlarınıkullandığında risk altında olan kadının yumurtalıklarıdır. Yumurtalıklar kadının içinden doğmayı bekleyen, sadece onun aracılığı ile doğabilecek olan benzersiz yaratıcılık potansiyelini ve en derin yaratıcılığını temsil eder.”

Referans Kitap: Kadının Bedeni, Kadının Bilgeliği 

book.png

Kadınlık Alt Bilinç 

Dr. Northrupt’ın bir tıp doktoru olarak bu psikolojik bağlantıyı anlatması ve gördüğü hastaları bu bütünsellik içinde değerlendirmesi çok güzel. Henüz hala bu alana gerekli saygıyı gösteren sayıca çok doktorlarımız olmasa da en azından hastaların bilinçlenmesi yolu ile mecbur kalacaklarını düşünüyorum. Bütünsellikle ele alan doktorlarımız ise bana umut veriyor.

Burada benim altını çizerek vurgulayacağım şey, rahim ile alt bilincimizin, ilkel beynimizin sesi beden hafızamız ile derin görünmez bir kanal ile birbirine bağlı oluşu. İçsel bilinç çalışması, psiko-somatik terapi, meditasyon, aile dizimi gibi destek üniteleri ile ataerkil kuşak aktarımları, eski rollere dair inançlar, güç-başarı kavramları ile olan mevcut ilişki, çocukluk yaraları, anne ile ilişki, ana soyundan gelen kalıtsal durumlar, beden ile kurulamamış bağ üzerine dikkatle eğilmesi gereken konular.

GettyImages-665992320-609x419.jpg

Rahim sağlığınız yerinde olsa bile en derindeki kendinize bilinçdışınızı kazarak ulaşabilirsiniz ve bunu yaptıkça rahim enerjiniz de sizinle birlikte büyür, rahminizde -yaratıcılığınızda, kadınsallığınızda- derinleşirsiniz ve olağan bir sonucu olarak bu sizin cinselliğiniz, yaşamdaki tadınızı, neşenizi, kendinizi gerçekleştirdiğinizi hayalleri ortaya koyma girişimlerinizi etkiler. 

Rahim sağlığınızda sorunlar olmuş veya oluyorsa, adet düzensizliği dahil sadece tıbbi çözümlerle yetinmeyin ve mutlaka tıbbi olarak görünün, gerekli tıbbi tedavinizi alın ancak içsel olarak bu alanın size ne demek istediğini de araştırın. Salt tıbbi destek, iç dünyayı konuşmadan bastırmak sureti ile alınan anti depresan gibidir. Sorunlu duyguları halının altına süpürürsünüz. Rahminiz size kadınlığınızla ilgili uyarısını yapmıştır veya yapmaktadır, onu dinleyin ve ilgi ile üzerine eğilin. Önemli operasyonlara çabuk karar vermeyin, alternatif destekleri arayın ve mutlaka rahminizle özel bir bağ kurun. 

Bu bağı kurmaya yardımcı en temel soruları sizlerle paylaşarak sizi rahminizle baş başa bırakıyorum..

Rahmin ile ne kadar bağlantıda hissediyorsun kendini? Onun en derindeki ihtiyaçlarını duyabiliyor musun? Ya duygularını, söylemek istediklerini..Ona her gün bilinçli bir vakit ayırsaydın eğer sence ne değişirdi sende, ilişkilerinde ve yaşamında?

Gerçek ve içi dolu bir kadınlık için Pelvik bölgenizle birlikte bilinçdışı alanınızı tüm katmanlarıyla önemseyin. 

Sevgiyle,

Bilge İnal 

 

#disibilgelikbiweekly #yayınlanmışbültenler

*Bu yazımı ilk kez, Dişi Bilgelik Bi-Weekly Bültenlerine üyeliği olan okuyucularım ile 24.11.2018 tarihinde paylaştım. Yazıların devamında her bülten konusuna uygun egzersiz ve pratiklerden faydalanmak isterseniz bültenlerime üye olabilirsiniz. Bülten üyeliği için www.bilgeinal.com web adresimi ziyaret ederek e-postanızı bırakabilirsiniz. 

**Danışmanlık/Seans: Benimle, rahim bilincinize yönelik bir danışmanlık görüşmesi veya seans almak isterseniz iletişim sayfasından irtibata geçebilirsiniz. 

***Blog ve bülten yazılarının her hakkı saklıdır. Alıntılayarak veya yazının tamamını kaynak ve isim göstermek sureti ile her şekilde paylaşabilirsiniz. Emeğime saygınız için şimdiden teşekkür ederim

 

 

2 thoughts on “Bir Üreme Organından Fazlası Ezoterik Rahimlerimiz

  1. Yazılarınızı ilgi ve heyecan ile takip etmekteyim, iyi ki varsınız, gönülden tebrik ve teşekkür ediyorum. Şöyle bir merakım olacak. Rahim/pelvik bölgesi ile iletişimimizi nasıl daha kuvvetlendirebiliriz? Bir takım örnek, egzersiz vb iletişimi güçlendirecek faydaları araçlardan da bahsedebilir misiniz?

    1. Merhaba Alara,
      Icten mesajina tesekkur ederim. Blog’umun iletisim bolumundan bana ‘#rahimbilgeligi bulten talep’ mesaji yollarsan bana ulasan email adresine bu yazinin mevcut bultenini forward edebilirim, paylastigim pratikler bultenlerimin icinde oluyor ve gelecek bultenler icin de kaydin olusmus olur. Sevgilerimle.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s