Daha önce de blog’umda bazı kanal mesajlarını paylaşmıştım Büyükanneler’in [bkz. bu linkler sayfa sonunda]. Onlar, gezegenimizde insanlığın dişil bilince yükselmesine ilahi mesajlarıyla yardımcı olan bir varlıklar konseyiler. Büyükanneler’in insanlığa iletmek istedikleri bu hayati mesajları Sharon McErlane, ‘Net of Light‘ isimli bültenler network’ünden dünya ile paylaşıyor. Büyükanneler bizlere bu mesajlar ile temelinde, Yang (eril) kültürden Yin (dişil) bilince geçebilmemiz için yardımcı oluyorlar.

Geçenlerde mail kutuma düşen, beni yine ilettikleri bülteni Türkçe’ye çevirmem için içsel bir itki hissetmeme neden olan bir mesaj paylaştılar. Bu bir mesajdan çok, bu kez bir yakarıştı. Bu, dünyamızın Toprak Anne ile kutsal bağımızın yeniden kurulması ve toprağı onurlandırarak kim olduğumuzu hatırlamamız için içten bir çığlıktı. Görmezden gelemedim. Bu yaz ülkemizde bitmeyen organ yangınları, Amazon ormanları ile yanan ciğerlerimizin acısına kayıtsız kalamazdım.

İlahi Anne’nin sesi, kızlarından biri olarak size bu çağrıyı iletmeyi bir borç biliyorum. Mesajı çevirip paylaştığım içinde bulunduğumuz zamanın da eşzamanlı bir oluş çalıştırdığını da biliyorum. Toprak elementinin yoğun olduğu bir Başak Yeni Ayı zamanındayız. Bu yardım yakarışına şimdi cevap vermeyeceğiz de ne zaman vereceğiz? Lütfen okumaya devam edin. 

Okurken içinizde bir yerlerde canlanan, kıpırdayan bir itki, içgüdüsel bir eylem hissederseniz lütfen görmezden gelmeyin, onu uygulayın. Ve bu mesajı mümkün mertebe sosyal medya kanallarınızda paylaşın. Kendi alanınız içinde Toprak Ana’ya sevginizi, saygınızı ve verdikleri için minnetinizi sunmak için sizden istenen basit seromoniyi uygulayın. Toprak’a sunacağınız bu ufak ritüel/seromoniler para ile bağış yapacağınız milyon fidan ağaç kadar değerlidir, hatta fazlasıdır. Hafife almayın. 

Haydi başlayalım..

the-golden-womb-painting-by-seema-kohli-500x500.png

Sharon McLane’e;

Büyükanneler yüzlerinde ciddi bir ifadeyle;

Yardımını(zı) istiyoruz” dediler.

‘Yapacak işler var, bu önemli bir iş ve sen (siz) bunu yapabilirsiniz’ diyerek başlarını salladılar.

“Dünya kutsaldır” dediler ve eklediler;

‘Size bunu birçok kez söyledik. Bu doğru. Topraklar, sular, taşlar, hava- hepsi kutsaldır. Eski insanlar dünyanın, Tanrı’nın varlığı ile dolduğunu biliyorlardı ve onu onurlandırıyorlardı. Şimdi bu eski yolun yeniden canlandırılması gerekiyor’ dediler.

ŞİMDİ!”

‘Yaşam ilahidir. Tüm yaşam formları ilahidir. SİZ!’ beni (Sharon McErlane’i) işaret ettiler, “ilahisiniz”.

“Yaşamın kutsallığının tekrar tanınmasının zamanı geldi.

‘Zamanı geldi’ başlarını yavaşça sallayarak deklere ettiler.

‘Burada ve Şimdi, yaşamın kutsallığını geri çağırmazsanız, dünya acı çekecek ve siz de. Ne olduğunu görüyor musunuz?’ diye sordular.

‘Yangınlar, seller, buzların erimesi, Anne’ye her yönden tahribat. O zaten acı çekiyor!’ diye ağladılar.

‘O, çocuklarını çok seviyor fakat çocukları uyukluyor, çocukları Kim olduklarının bilincinde değiller.’

Çocukları, kendilerine saygıyla yaklaşmadıkları gibi, Annelerine de saygılı davranmıyorlar. Öyleyse ‘Anne’ ne yapabilir?’ diye sordu Büyükanneler, hayal kırıklıklarını el jestliyle ifade ederek.

Bütün bunlar değişmeli’ dediler başlarını keskin bir kararlılıkla sallayarak.

“Bu, ŞİMDİ değişmeli.”

‘Annenizle olan kutsal bağlantınızı geri çağırmaya bugünden itibaren başlamanızı istiyoruz. Onu onurlandırın. Başınızı onun önünde eğin.

‘Dünyada henüz titreşimi canlı olan güç noktalarına gidin. Hala onlardan bir kaçı kaldı’ dedi Büyükanneler.

‘Bu güçlü noktalarda dua edin ve basit bir seremoni (ritüel) yapın. Çiçekler, mısır unu, kutsal kül, bir mum yakın. BİR ŞEY YAPIN!!!’ diye ağladılar. ‘Annenizin onun farkına vardığınızın, onu tanıdığınızın ve onu sevdiğinizi bilmesini sağlayın. Dünyadaki bu kutsal noktaları tekrar aktive edin ve bu noktalar akabinde diğerlerini uyandıracak.’

“İşe koyulun!”

Sharon McLane’e; ‘Yakında İrlanda’ya gidiyorsun’ dediler ve Belçika ve Hollanda’ya.

S.McLane; ‘Onlara baktım buraları etiketlemelerine şaşırarak.’

Büyükanneler; Bu yerler canlanmaya hazırlar, tamamen canlanmaya hazırlar’ dediler.

Onları ‘Işık Ağı’na bağla’ dediler.

“Bizi çağır-ın”

İlahi olanın tüm formlarını çağır-ın ve kutsal şablonu o toprakta yeniden aktive etmemizi iste-yin. Her yerde zemin altında Işık Ağı ile kutsal bir bağlantı vardır. Biz bunu aktive edeceğiz fakat ilk önce senden (sizden) bu bağlantının kurulmasını istemene ihtiyacımız var. İnsanlar ve dünya, dünya (b.n: madde) ve cennet (b.n: mana) arasındaki kutsal bağı yeniden kurmak için insanlar vasıtasıyla çalışmak zorundayız.’

Bize yardım edin!” diye yakardılar.

Sharon McLane;

Evet, Büyükanneler” dedim, sesim boğularak. ‘Bunu yapacağız. İrlanda, Belçika ve Hollanda’da ki topraklarla çalışacağız. Dünyanın her yerinde ki toprakla ve sularla çalışacağız.’ ‘Size söz veriyorum’ dedim.

“Annemizi seviyoruz ve yapacağız!”

***

Mesajın sonrası bahsedilen ülkelerde ki çağrıyı yerine getirmek için Sharon McLane’in yapacağı seremoni etkinliklerine daveti ile devam ediyor. Sizin hisettiğiniz çağrınız belki bu grup aktivasyonlarına belirtilen yerlerde katılmaktır. Öyleyse mutlaka gidin, katılın.

Benim çağrım ise bir mesaj taşıyıcısı olarak; Büyükanneler’in yardım yakarışlarını sizlere iletmek ve basit bir seromoni ile İlahi Anne’yi hatırlayışınızı sadece oturduğunuz mahallede, size yakın sevdiğiniz bir parkta, bahçenizde, avlunuzda, deniz kenarında, bir ağacın gövdesinde için gerekeni yapmaya davet etmek.

Anne’nizi bu yardım yakarışına cevap verecek kadar seviyor musunuz?

Eğer kalbinizden bir Evet! yükseliyorsa ve böylesi bir seremoniyi nasıl gerçekleştireceğiniz hakkında bir fikriniz de yoksa sizinle basit bir yöntem paylaşmak istiyorum. Bu seromoni hazırlığı bir altar (sunak) hazırlığıdır. 

  1. Sembolik olacak şekilde az miktarda meyve, kuruyemiş, mısır, pirinç veya tohum besinlerden toplayın ve onları bir cisme (tepsi, tabak vb.) yerleştirin. 
  2. Ayrıca küçük bir kaseye su doldurun ve yere düşmüş çiçekleri, dökülmüş yaprakları toplayıp bu kasenin içine ekleyin. Elinizdeki tepsinin içine bu kaseyi de yerleştirin. 
  3. Bu seremoni tepsisini doğadan toplayacağınız farklı şeylerle de süsleyebilirsiniz; kozalak, taş, midye kabukları, kristalleriniz. Toprak Ana’ya ait ne varsa tepsinizi onlarla doldurabilirsiniz. 
  4. Yerleşiminizin özenli ve güzel olmasına dikkat edin. Bu saygınızın ve ciddiyetinizin bir ifadesi olacaktır. 
  5. Ortasına bir mum yakın.
  6. Sunacağınız seremoni tepsiniz hazır. 

Buradaki ana fikir;  Toprak Ana’nın bize sunduğu besinlerle onun bakım veren yönüne, besleyişine, yaşayışımız için açtığı alana, koşulsuz zenginliklerine, verdiklerine minnettarlığımızı sunmak, bitkilerden gelen güzellikle onu onurlandırmak ve mum vasıtası ile ışığımızı birleştirmek.

Son Aşama; Dua.

İçinizden geçenleri, şükranlarınızı ve ona olan sevginizi kalbinizden geçirip, toprağın merkezinde yer alan İlahi Anne’nin kalbine ulaşmasını isteyin. Samimiyetiniz ve içtenliğinizle kalbinizden onun kalbine konuşun. Yanan ormanları, tahrip edilen, binalarla istila edilen yerleri için, yok edilen türler ve canlılar için dua edin. Onu fark edemediğiniz ve korumak için atıl kaldığınız anlar için ondan samimiyetle özür dileyin ve sizi, seromoni yaptığınız bölgeyi kutsamasını isteyin.

Yaşamda tezahür etmesini istediğiniz isteklerinizi ve ruh misyonunuzu da aktive etmesini de eklemeyi unutmayın. İlahi Anne sizi duyacak ve gözetecektir.

Yukarıda size verdiğim örnek alabileceğiniz basit bir ‘altar’ hazırlığı idi. Siz yapacağınız seremoni için altar’ınızı daha basit tutabilir, içinizden geçtiği gibi sunağınızı hazırlayabilirsiniz. Ana fikri içselleştirdiğiniz sürece, burada çalışacak olan samimiyet ve içtenlik ilkesi olandır.

Benden şimdilik bu kadar,

Sevgiyle kalın,

Bilge İnal

 

*Yazı İmge/Art: The Golden Woman Painting by Sema Kohli

 

Büyükanne Büyük Konseyi’nden mesaj, 26-08-2019
Büyükanneler Büyük Konseyi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için www.netoflight.org web sitesine ve mesajın orijinal linkine buradan ulaşabilirsiniz. 

51mJELfjv8L._SX347_BO1,204,203,200_

Büyükanneler Konseyi Kimdir?

Büyükanneler Büyük Konseyi ilk kez 1996 yılında Sharon MacErlane köpeğini gezdirirken ortaya çıktı. ‘Dünya büyük tehlikede’ dediler ‘Ve biz bu yıkıma izin vermeyeceğiz. Çok uzun süre Yang ya da erkeksi enerji (ataerkil eril), yeryüzündeki canlılara egemen oldu, kadınsı (Yin) enerjinin yetersiz ve zayıf olmasına neden olarak. Biz, Yin’i tam güzelliğe/güce geri getirmeye ve dünyayı dengeye kavuşturmaya geldik. Biz sizi bunu yapmaya çağırıyoruz.’

Türkçe’ye çevirdiğim diğer mesajları;

Büyükanneler’den Anne Soyunun Temsilcileri Tüm Kadınlara Mesaj

Büyükanneler’den Mesaj: Gerçekleri Konuşun

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s