1411523028263

 

Rahimlerimiz biz kadınların tüm dişil veçhelerinin toplandığı muazzam yaratım gücümüzün yatağıdır. Alma, yaratma, çoğaltma, besleme, koruyup muhafaza edebilme gibi temel dişil yetilerimizi bu bölgede toplarız. Canlılığımız, sonsuz potansiyelde yaratıcılığımız, duyusallığımız, yumuşaklığımız ve aynı zamanda dönüştürücü hiddetimizin evidir rahmimiz. Kadınlığımız rahimlerimizde bütün bu veçheleri ve armağanlarıyla birlikte oturur. İşlevi sadece bir çocuğu dünyaya getirmek değil, hayallerimizi, projelerimizi, işlerimizi, ilişkilerimizi de burada eker, büyütür ve dünyaya getiririz.

Rahim Bilgeliği, kutsal dişilin kendini ifade etme biçimidir. 

Bir kız bebek sonsuz boşluktan getirdiği rahim ile doğar ancak rahminin evrenin potansiyel rahmi ile ‘bir’ olduğunu bilmeyen annelerimiz ile pek çoğumuz onun gerçek gücünden, ışığımızın ve yaratımımızın merkezi olduğundan bihaber büyürüz. Üstüne üstlük ataerkil düzen kadının rahmini (cinselliğini) nesneleştirip bir satış ve beğeni kanalı haline getirmiştir. Bu sebeple, rahimlerimiz içinde yaşadığımız düzende hiçbir surette gerçek anlamında onurlandırılmamakta.

Maalesef bu ataerkil programın içinde; sağlıksız (bozulmuş) dişil enerjideki pek çok kadın rahimlerinin varlığının farkında değil, onun yaratım gücünü kullanmak yerine onu, manipülasyonun kanalı olarak kullanır. Bu sağlıksız ataerkil program yüzünden kadın rahmini ve oradan sunduğu kutsal armağanını sahiplenmek yerine onu ya tamamen kapatır (kadınlığını bastırmak, özgürce yaşamamak yolu ile) ya da bu armağanını değersizleştirerek (istenmeyen birliktelikler yaşayarak, sevgi ve onanma uğruna yaşam ile kötü pazarlıklar yaparak) tabiri caiz ise “veresiye” dağıtır. Mevzu bununla kalsa iyi ancak dişilin baskılandığı, tecavüz, hor kullanma, şiddet gördüğü beş bin yıllık ataerkil döngüde rahimlerimiz kolektif travmayı da derinliklerinde taşımakta. İstenmeyen cinsel birliktelikler, sevgisiz ve görev haline gelmiş birleşmeler de kadınların rahimlerinde ki enerjiyi bozmakta.

Travmalı rahimlerin olduğu birey, aile, toplum veya topluluklarda gerçek barış, teslimiyet ve bereketten söz edemeyiz.  

Kendi rahmini onurlandırmayan kadını, erilin kendisi de onurlandırmaz.

Cinselliği ile barışık kadınları bu düzen bu sebeple ‘kolay kadın’ olarak yargılıyor. Çünkü, kadının gücü onurlandırdığı, sahip çıktığı rahminde yatar. Bu güçten alt bilinçte korku duyan düzen, kadının cinselliğini dolayısıyla yaşam gücünü, neşe ve özgürlüğünü bastırmasını sağlar ve onu nesneleştirir.

Tavmalı Rahimler;

Kadının rahim bölgesinde yaşadığı tüm sağlık ve cinsel koşullanmaları, şikayetleri, inançlarını kapsar.

 • Kanamalar dengesizdir
 • Rahim bölgesindeki kadın hastalıkları çeşitli şekillerde sürekli bir biçimde ortaya çıkmaktadır
 • Aşırı kanama veya az-hiç kanama
 • Regl döngüsünde bozukluk
 • Yumurta, kist, miyom, mantar gibi uzun süreli kadınsal rahatsızlıklar
 • Rahim ağzı kanseri, rahim kanseri
 • Rahmin işlevinin bozukluğu ve alınması
 • Kürtajlar, düşükler
 • Cinsellik etrafında örülen utanç ve suçluluk içeren inanç kalıpları vb.

 

Rahimde oluşan tüm rahatsızlıklar bir kadının kendi içindeki kadına bakması ve o kadını şifalaması, ortaya çıkarması ve onun tüm ışığı ile yaşamasına izin vermesi gerektiğini gösterir.

Menopozda olan ve/veya rahmini aldırmış olan kadınlar da aynı şekilde halen o bölgeyi şifalayıp, içlerindeki kutsal kadını uyandırabilirler. Rahimlerimiz, büyük bir enerji kaynağıdır o nedenle organın alınmış olması bu ışığı, enerjisel yaratım gücünü engellemez.

‘Hiçbir şey kadınların rahmi kadar yaratıcı boşluğun gücünü yansıtmaz. Rahim sadece yeni bir insan yaşamı yaratmakla ilgili değildir. Birçok çeşit yaşam ve hayallerimizi yaratmakla ilgilidir. Bir kadının bedeni, evrenin merkezinde bulunan aynı enerji alanını içerir. Sonsuz bir potansiyel alanıdır. Şekilsiz bir boşluktur.’ der Kadın Bedeninin Spiritüel Gücü kitabında Hilary Hart.

wallpapers by hdwallpaperspack.com

 

Rahimlerimiz, evrenin yaratıcı potansiyel enerjisini birebir taşır. Şifalanmış sağlıklı rahimlere kavuşan kadınlar rahimlerinde içlerindeki Kutsal Kadın’ı inisiye edeceklerdir. Rahim enerjisinin şifalandığı ve Kutsal Kadın’ın rahimde aktivasyonu ile birlikte kadın Rahminin Bilgeliği ile yeni yaşamına başlar.

Rahimden Yaşamak

Rahimlerimizin zihnimizden ve hatta kalbimiz içinde ki zekadan daha farklı bir zekası var. Biz kadınlar, bu zekayı ne kadar bilinçlice kullanırsak, kendi bedenimizde o derece rahatlar ve yaşamlarımızda suyun akışı gibi kolay ve hafiflikle akarız.

“Zihin, Kalp ve Rahim Zekası”

Bu 3’lü zekanın birleştiği kadın; benliğinin içinde dişil potansiyeli Tanrıça veçhesini uyandırmış olur. 


 

Rahmini kutsal dişi enerjisine aktive etmiş kadının; 

 • Sezgileri muazzam bir biçimde keskinleşir
 • Yaşam enerjisi, canlılık, tutku ve neşeyi benliğine davet eder
 • Yaşamında yaratmak istediği yeniliklerini önce rahminde bilinçli bir farkındalık ile döller ve büyümesine, gelişmesine izin verir
 • Rahmi şifalandıkça bilinci de eş zamanlı şifalanır
 • Kadının rahmi ile bağlantısı ne kadar güçlü ise, yaşamındaki yaratımları o oranda güçlü ve köklü olacaktır
 • Rahmi iyileşmiş kadın yaşamındaki herkesi ve her şeyi daha sağlıklı bir şekilde korur, muhafaza eder, salıvermesi gerekenlerin gitmelerine kolaylıkla izin verir
 • Kutsal cinselliği ile tanışır ve rahmini onurlandırmaya başlar
 • Bereketini içeriden dışa doğru açar
 • Bedeni, cinselliği, yaratıcı tarafı ile ilişkisi barışır, iyileşir, güçlenir
 • Kişisel ve kolektif olarak psişesinde var olan kadınsal yaraları şifalanır
 • Kadın psişesinde varolan kutsal ruhsal armağanlarına açılır ve onları diğer insanlarla sadece mevcudiyeti ile bile olsa paylaşmaya başlar
 • Döngülerine uyumlanır, bu yaşamını kolaylaştırır.

Kutsal Dişil enerji bu temizliği ve ardından aktivasyonu yapmaları için kadınlar ile türlü şekillerde haberleşiyor. Artan kanamalar, bozulan regl döngüleri, bitmeyen kistler, ağrılar, sancılar içimizdeki kadına ve onu yaşayış biçimimize gerçek anlamda bakma zamanımızın geldiğini söylüyor.


 

Rahmin Şifalanması ve Aktivasyonu Neden Önemli?

Ataerkil düzende rahimlerimiz kutsal olanı tutma ve muhafaza etme becerisine sahip değildi. Yani kendimizi de rahimlerimize tutabilmemiz mümkün değildi. Artık yeni bir geçiş dönemindeyiz. Rahimlerimizin yeni becerisi kutsal dişilin hakikatini, güzelliğini ve zerafetini içinde tutmak ve yaşamımıza fiziksel olarak yaratımlarına izin vermektir.  Bu kapı artık açıldı.

1381418_10151972706405033_42354586_n

Ben

Ben kendi rahmimin bilgeliği ile 2013 yılında tanıştım. Rahmimden yaşamaya başladığım o günden bugüne, onun bana gün be gün açtığı gizlere ve mucizelere tanık oluyorum. Yaşamıma dönüp baktığımda kendimin, dışarıya yansıttığım ışığımın, yaşamıma çektiklerimin, yaptıklarım ve yapacaklarımın pek çok açıdan değiştiğini, dönüştüğünü görüyorum.  Dişi Bilgeliğe Yolculuk® programimin onemli bir parcasi olarak rahim aktivasyonlarını yapıyor ve katılan katılımcılarıma bu şifayı alıp içselleştirmelerine ve rahimlerindeki Kutsal Kadın’ı uyandırmalarına araci oluyorum. 

Dişi Bilgelik rahimlerimizde başlayan bir yolculuk. O hepimizin bildiği fakat unuttuğu, yürümekten vazgeçtiği bir yolculuk. Rahim ile çalışmak başta bir pratik olarak başlasa da, aslında o bir yaşam biçimi, dünyada beden bulmuş Kutsal Dişi ol’ma hali.

Rahminin bilgeliği ile bilinçli bir şekilde yaşamak istiyor, ışığına, içindeki kutsal kadın ile yeniden tanışmak istiyor iseniz, ben sizleri Dişi Bilgeliğe Yolculuk® çalışmamda açtığım bu kutsal alana sevgiyle bekliyorum.

Dişi Bilgelik ile kalınız,

Bilge İnal

Not: Daha genis kapsamdaki blog’daki diger yazima asagidan ulasabilirsiniz.

Bir Üreme Organından Fazlası Ezoterik Rahimlerimiz


Disi Bilgelik® Kadin Donusum Programlarinin Yaraticisi Bilge İnal Hakkinda

fullsizerender-copy

Bilge,  kadinlari iceriden guclendiren Dişi Bilgelik calismalari, donusumsel program, kocluk ve yazıları ile taninmaktadir. Kadınların bedeninde kilitli kapılar ardında yatan rahim gücünü uyandırmak, yaratıcı kaynaklarını, tensel canlılığını, içsel  neşesini ve bağımsız özgürlüğünü yeniden bulması için ilham veren, dişi bilgeliğin bu unutulmuş evrensel kadim yasalarını aktarmakta öncü, cesur, bir koç ve tutkulu bir öğretmendir. Hakkında Devam..

 

“En yakın tarihteki Dişi Bilgeliğe Yolculuk programı detaylarına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.”
“Bilge İnal’ın kadınlara özel sunduğu Dişi Bilgelik çalışma ve etkinliklerinden, çember ve inzivalardan düzenli olarak haberdar olmak istiyorsanız www.bilgeinal.com adresine e-posta adresiniz ile kayıt olabilirsiniz.”