Bilge Hakkında

IMG_4797

Dişi Bilgelik® Kadın Dönüşüm Programlarının Yaratıcı Eğitmeni, Somatik Deneyimleme Uygulayıcısı, Profesyonel Koç

“Merhaba,

Ben Bilge, bir kadın olarak kadınların kayıp ruh parçalarını bulmalarına ve onları yeniden bütünlüklerine katmalarina yardımcı olurken kendi yolumu da yürüyorum. Yürekli, cesaretli, duygu dolu yaratıcı ve sevgi dolu öz benliklerine kavuşmaları yönünde onları destekliyorum. ‘İçsel güç, öz değer, hislerle derinden temas, sınırlar, yaratıcı benlik, öz güven’ benim odaklandığım, bir kadının erginlik sürecinde önemsediğim alanlar. 

Dişi bilgeliğin rehberliğinde kadınlara güvenli, samimi, bilinçlendirici, güçlendirici, iyileştirici ve dönüştürücü dişi alanlar sunarak içsel ve ilahi kaynakları ile yakından temas etmelerine aracı oluyorum. İç gücünü ve gerçek sesini arayan, kendisi ile daha derinden tanışmak, bedeni ile gerçek bir bağ kurmak isteyen, ruh armağanlarını arayan her yaştan ve her kesimden kadınla derin ve süreç odaklı çalışıyorum. Tüm bunları onlara, rahim/beden hafızalarında unuttukları dişil bilgeliklerini hatırlatarak gerçekleştiren bir yol gösterici, somatik travma terapisti ve bir anlamda biricik yollara koçluk yapan bir öğretmenim.

Manevi öğretmenim-mentorum Sukhvinder Sircar ile kesişen yolum ile derinleşen kadın odaklı çalışmalarımın yanı sıra, 2016 yılında Kurtlarla Koşan Kadınlar kitabının yazarı Dr. Clarissa P.Estes’in verdiği uygulayıcı eğitimine katılarak ‘Handless Maiden-Elsiz Kız’ masalının sertifikalı kolaylaştırıcı-eğitmeni olmaya hak kazandım. Hâlen, Peter Levin’in kurucusu olduğu Somatic Experiencing Trauma Institute’un somatik travma terapisi uygulayıcı eğitimlerine devam ediyorum.

22 senelik bir İstanbul yaşamından sonra geçen yıl ana toprağım olan yuvam İzmir’e döndüm ve grup çalışmalarıma buradan seyahat ederek, bireysel terapilerime ise Türkiye ve dünyanın her yerinden kadınla online kanallar ile devam ediyorum.  Yazı yazmak benim ateşimi canlı tutarken, yaratıcı ateşime yeni bir tutku daha ekledim. Seramik..

Dişi bilgelik ile derin kadın benliğini tanımak ve dişi bilgeliğin besleyici, dönüşümsel alanında kendi bütünlüğüne yürümeye hazır olanlarınız bilin ki, ben de sizlere doğru yürüyorum.”

Bir gün tanışmak ve birbirimizi yeniden hatırlamak dileğiyle..

 

239e09c9-d5d7-436f-a1a7-a5dfb9620258

 

***

 

Bilge İnal’ın kadınlara özel sunduğu Dişi Bilgelik kapsamındaki program ve inzivalardan düzenli ve öncelikli olarak haberdar olmak istiyorsanız www.bilgeinal.com adresine e-posta adresiniz ile kayıt olabilirsiniz.

 

6 thoughts on “Bilge Hakkında”

  1. yazını okudum, bir kız kardeşim etiketlemiş… sonra sitene girdim, okudum… sonra dedim ki varlığına şükürler olsun bilge… seni belki de hiç görmedim bu hayatta ama bir yerlerden tanıdığıma adım gibi eminim… sağlıcakla kal. sevgilerimle… hayat nehrinden serin sular aksın canım benim…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s