Sukhvinder Sircar ile Joyous Woman

1380385_318758651595888_1120552379_n

Sukhvinder benim bu hayatta başıma gelen en güzel öğretmenlerden, bilge rehberlerimden bir tanesi. Ona, yaşamımda bana sınırsızca paylaştığı bilge rehberliği için, yumuşakça ve güçlü bir şekilde işaret ettiği yollarımı gösterdiği için, kör noktalarımda ki engellerimi fark edip dönüştürmeme vesile olduğu için minettarim.

O benim bu dünya var olduğundan beri arkadaşım, kızkardeşim, öğretmenim, annem, ablam, rehberim, dostum..

Sukhvinder ilahi dişi bilincin güçlü bir sesi ve öncü öğretmeni. Tüm yaşamını ve benliğini kadınların bu dünyada gerçek yerlerini almaları için adamış özel bir kadın. Onunla ortak bir vizyon ve değeri paylaşıyoruz, hayat bizi bu nedenle bir araya getirdi, şükrediyorum.

13307497_1595892094055914_5103754236713272405_n

Bu amaçla sadece Hindistan’da açtığı ve benim kadınlarla yaptığım tüm çalışmalarımda muazzam bir içgörü kazanmama neden olduğu Joyous Woman workshop’larını 2013 Ağustos ayından beri İstanbul’da da açıyoruz. İstanbul, Anadolu topraklarına ve Avrupa’ya köprü bir şehir olarak her iki coğrafyanın kadınlarına Hindistan’dan sonra ev sahipliği yapıyor.  Ben de büyük bir adanmışlık ve keyifle Sukhvinder’in çalışmalarının kutsal dişinin kadim toprağı olan Türkiye ayağını organize ediyor ve hazır olan tüm kadınları bu derin dönüştürücü çalışmalarına davet ediyorum.

Sukhvinder Sircar’dan Disi Bilgelik;

 “İlahi dişinin (feminen bilincin) yeniden canlandığına tanık oluyoruz dünyanın her bir köşesinde. Feminen kalp, dünyanın gittiği yönü bir ızdırap gibi derinden hissediyor ve şu an kadınlar, feminen bilgeliği bir lider olarak ifade etmek üzere yeniden güçlerini ellerin almak üzere çağrılıyorlar. Kadınlar, dünyadaki bozulmuş dengeyi tekrar dengelemek üzere anahtarı ellerinde tutuyorlar.

Çok eski zamanlardan beri kadınlar bedenlerinde evrenin derin sırlarını barındırdılar. Zaman içinde dünya; lineer, rasyonel, zihinsel olmaya başladıkça, kadınlar bu derin mistik bilgilere açılan kalpleri ve bedenleriyle bağlantılarını kaybettiler. Bu sırlar o kadar uçsuz bucaksız ki, içine girildiği zaman, kadın tanrısallığının orijinal formuna geri dönüyor. Bir çok kadın, ilahi bütünselliğine erişmek adına, kendini inkar etme sınırlarını aşarak artık yaralı ve kurban bilinçlerinin içinden geçmeye hazır hale geldiler.

Dengesinden çıkmış dünyanın derinden şifalanması için eril (maskülen) ve dişi (feminen) enerjilerin yeniden dengelenmesi anahtardır….

Bu iki enerji birbirine zıt veya dualite değildir aksine birbirlerini tamamlayıcı güçlerdir. Bir olmanın iki tarafıdır ve birbirine aittirler. Yaratılmış gerçeğimizi geleceğe taşıyacak olan feminen ve maskülenin dansıdır. Ne yazık ki, bunlar içimizde birbirine çelişkili ve zıt düşürülmüştür. Feminen kendini güçsüz, kurban edilmiş, dışlanmış hissederken, maskülen ise kendi içinde agresif, sömürücü ve yıkıcıdır.

Gerçek şifa ve denge;

Feminen vasıfları ait oldukları yere; onurlandırıp, eşitliğe ve hürmete getirmekle mümkündür. Sadece dünyada değil, kendi yaşamlarımızda da..Ayrıca, maskülene ait dominantlığın, kontrol ve rekabet enerjisini temizleyerek gerçek maskülen vasıfları getirmek gereklidir. Bunlar; maskülenden feminene sadakat, cesaret, kalp yönlü odaklanma, koruma ve güç vermedir.

Evren şu anda, ilahi dişi enerjiyi,  hazır olanlarımızın üzerine ışık saçması için bizim en güçlü müttefikimiz ve dostumuz olarak sunmaktadır.”

***

2018 Programları

Kutsal Aşk ~ Inziva

IMG_0374.JPG

Yüreğimizin derinliklerinde içten, hakiki ve derin bir aşkın var olduğunu biliriz. Bu aşk o kadar derindir ki, her türlü özlemimizi karşılar ve bizi sonsuza dek dönüştürür. Bu aşkın dokunuşu ile anında iyileşir ve genişleriz. Küçük kimliklerimiz onun varlığından yok olur ve onun sağladığı mutlak güven sayesinde de derinden ve korkusuzca teslim oluruz.

 Sevgili’nin huzurunda görülmenin, nazikçe ve sağlam bir şekilde tutulmanın, romantizmin, sevmenin, sevilmenin ve ilgi ile bakılmaya duyduğumuz özlem içimizde çok derindir. Biz kadınlar, mükemmel âşığımıza varlığımızın özünü sunmanın hasreti içindeyizdir.

Bu aşk neden bu kadar kolay bulunmaz?

Kalbimiz kırılmadan gerçek aşkın nektarını~özünü nasıl tadabiliriz?

Onun sırlarını nasıl açabiliriz?

Aşkın etrafında neden bu kadar çok yara vardır?

Cevapları bulmak için, Hindistan’da bulunan kutsal toprak Vrindavan’da var olmuş Krishna ile Radha arasındaki derin ve hakiki sevginin gizemine bakarız. Radha hakiki sevgisi ile toplumsal ve dini engelleri aşan heyecanlı, coşkulu bir aşıktır. Bu nedenle konu aşk olduğunda o, en iyi öğretmenlerdendir. Ve yüreği aşkın ateşi ile yanan bir kadını, kalp alevinin hararetini gidermekte usta olan Krishnadan daha iyi kim sevebilir?

Bu inzivada, sevginin usta öğretmeni Radha Rani’nin ve kız arkadaşları Gopilerin rehberliğinde ‘Kutsal Birleşme’nin sırlarının kilitlerini açacağız. Onlar bize, yaralarımızın ötesine geçen bir aşk ile nasıl sevebileceğimizi gösterecekler. Onlar bizi, derin, yoğun, ruhani sevgiye taşıyacaklar; kutsallık ile erotizmin arasındaki ayrımı sonsuza dek yok ederek..Ve aşkın etrafındaki birçok miti, efsaneyi, illüzyon ve yanılsamaları yine onların hikayesinde ve rehberliğinde eriteceğiz.

Eğer hazırsak, kendimizin bütünü ile buluşacağımız diğer tarafta ortaya çıkabilir ve bütünümüz ile karşılanabiliriz.

Aşkın ilahi yanı ile tanışacağımız ‘Aşk’ inzivasinda yüreğin kutsal alanına nazikçe gireceğiz. Onarıcı ve şifalayıcı süreçler, müzik, kutsal hareket, cember içi konuşmalar, hikaye anlatımı, meditasyon aracığı ile yavaş yavaş lotus kalplerimizin gizli yeri, iç girintilerine girecek, yüreğimizin bu derin gizil alanına inisiye olacağız.

Derinden sevmeye ve sevilmeye var mısınız?

Öyleyse aşkın ilahi ateşine bekleniyorsunuz

Detaylar ve Kayit: info@mitracoaching.com 

***

Yaşam Veren İç Annenin Eve Dönüşü

Anne Yarası Üzerine Derin, Dönüşümsel ve Onarıcı Bir Çalışma

IMG_0263.JPG

Bizler özgür doğduk. Hepimiz orjinal halimizde, neşe, masumiyet ve yaratıcılık ile doğarız. Bu 3 günümüzü içimizde ki ilahi, yaratıcı ve armağanlarla donanımlı küçük içsel kıza ayıracağız. Bolüm 1: Anne Yarası

Bu yolculuk, en öz yaramıza yaptığımız derin bir dalış olacak.

Ataerkil düzen sadece idealize edilmiş bir anne imajinin var olmasına izin verdi. Kimse içimizdeki en derin trajedinin annemizden geldiğini bize söylemedi. Bu yara o kadar özde ve dipte ki, onu göremiyoruz bile. Bu yaşam veren dişi bilincin bizden nasil koparildigini da gösteriyor.

İlk kez, annelerimizin bilinçsiz hali – bilgeliklerini unutmaları  – yüzünden donuklaşmış sevginin en kor alanına dokunma fırsatı bulacağız. Anneye dair bilinçdışında taşıdığımız tabuların kırılması ve anne yarasının acıtan sürecinden geçmek cesaret ve bir çok içsel çalışma gerektiriyor. Anne yarası, şimdiye kadar gölgelerde bizden gizli tutulmuş ve gözlerden uzak solmaya bırakılmıştı. O, gölgede kaldığı müddetçe onunla sadece sevgisiz, sert iç sesimizde buluşuruz.

Anneye sadık kalarak “küçük kal” diyen kız çocuğu ile, kendi asıl özünü yaşayan benliğimiz arasında kalırız. Bu iyileştiğinde, büyük miktarda enerji açığa çıkar.

Bu çalışmada, birlikte güvenli ve yumuşak adımlarla, annelerimizin taşıdığı yaralara da merhamet ile yaklaşarak, acıyla gömülü lotusun daha derin yapraklarını açacağız.

Bedenimizde olabilecek en güçlü, güvenli, korunaklı bir alan yaratacağız. Beden, gücümüzü geri almak için geçmemiz gereken bir geçittir. Ancak o zaman çocuk kadınlıktan GERÇEk geçebiliriz. Anne soyumuzda gömülü olan bu derin acıyı iyileştirmek için kız kardeşlik gücümuzu deneyimleyeceğiz. Çember içi konuşmalar, yazı terapi, drama, meditasyon, somatik beden çalışmaları gibi araçlar ile yaşam sevincimizi bulacağız.

Bolum 2: Yaşam Veren İç Annenin Geri Çağırılması

Bu bölüm tamamen sihirseldir.

Yaralı çocuk kutsal çocuğa ve kendi iç sesimiz de seven, besleyen ve yaşam veren annenin sesine dönüşür. Böylece biz kendi bilgeliği ile yaşayan özgür kadınlar oluruz.

Bu Program Kimler için Uygun?

Bu çalışma, kendiniz ile olan sağlıksız ilişkinizi düzeltmeye yönelik bir terapi çalışması değildir. Sadece gerçekten tüm cesaretiniz ile benliğinizden gerçek olmayanı ayıklamak ve ayrışmak istiyorsanız gelin. Bu çalışma, cesaretle gerçekten acılarınızın en derinine inmeye, dokunmaya hazırsanız sizin için uygundur. Biz sizi sağlam bir sevgiyle tutmak ve desteklemek için orada yanınızda olacağız.

Detaylar ve Kayit: info@mitracoaching.com 


Geçmiş Programlar

JOYOUS WOMAN

Embracing the Feminine and The Masculine

piclab

Programın Kapsamı ve İçeriği;

Joyous Woman çalışması bir kadın olarak; içinizdeki Tanrıça ile buluşacağınız, kutsal dişi ve eril enerjilerinizi gerçek anlamda kucaklayacağınız, kadim bir şifa çalışması olan rahim enerjilerinizin temizleneceği dönüşümsel bir çalışmadır.

Bu çalışma size nasıl yardımcı olacak?

Bir kadın, feminen benliğinin içinde maskülen benliği ile bütünüyle desteklendiğinde; ayakları yere hiç olmadığı kadar sağlam basar, özgüvenli ve cesaret doludur. En sonunda o, sürekli olarak maskülenin seven doğasını hisseder.

IMG_0969

 

Bu 4 günde; kadim tanrıçaların sonsuz bilgeliklerine açılacaksınız.

Cennetlerin Kraliçesi Isis

Isis, feminen gücü, ilişkileri derinlemesine hissedebilme kapasitesini, yaratımın hareketini, koruma, bakım ve besin kaynağını temsil eder. Isis’in hayat hikayesinin kendisi zaten güçlü bir öğreti sunar. Bu kadim Mısır Tanrıçasının modern kadınlarla paylaşacağı çok fazla hediyesi vardır.

Rahimleri Açan Ishtar

Kendi kişisel yolculuğumuzda, cesaret ve ilahi rehberlik ile gölge benliğimizi, karanlık yanlarımızı aşıp muvaffak olmamızı sağlar. Bu programda Ishtar, rahim tapınağımızı yeniden düzenlememiz ve elverişli hale getirebilmemiz için bize rehberlik edecek.

Kalpleri Açan Meryem Ana

Toprak Ana’nın yaratıcı kuvvetidir. O, evrenseldir. O, koşulsuzca sever. O, bize kalplerimizi nasıl açacağımızı öğretir.

Aslan Başlı Sekmeth

Adı, tam olarak Güçlü Olan anlamına gelmektedir. O, kozmik anne olarak tüm kainatı beslerken aynı zamanda ilahi benliğin doğasını korumak üzere haşin bir savaşçı ve koruyucusudur. Kişiyi, kendi bütünlüğü ve özgünlüğünde hakikatını yaşamasını sağlamak üzere kuvvetlendirir.

Programda;

 • İlahi Dişinin varlığı ve onun ataerkil düzen içinde nasıl inkar edildiğini öğrenecek ve fark edeceksiniz.
 • Hücresel hafızanızdaki ataerkilin derin kodlarını temizleyecek, psişenizde getirdiğiniz yaralarınızı şifalayacaksınız.
 • Ruhunuzla tekrar bağlantı kuracaksınız, derin beden çalışmaları yapacaksınız.
 • Rahim aktivasyonu ile içsel tanrıçanızla bağlantı kuracaksınız.
 • İçinizdeki kutsal erili yeniden uyandıracak, bedeninize inisiye edeceksiniz. İlahi dişi ile ilahi erilin yeni birlikteliğini deneyimleyeceksiniz.

Bir kadın için Rahim ile gerçek bir bağlantı kurmak neden önemli?

“Bir kadın bir kere gerçek gücünü içinde bulunduran bu enerjisel yer ile temasa geçtiğinde, hayattaki yaratımını yeni ve taze bir güçle yaratmaya başlar”

Rahimlerimiz, bizlerin bilgeliğinin, yaratımın ve kutsal olanın bir zamanlar tüm bilgilerini tuttuğumuz yer olan tapınağıdır. Ne yazık ki, bir kadın olarak yaşamlar boyu maruz kaldığımız suistimal edilme, tecavüz, kötüye kullanılmak, rahimlerimizi toksik enerjinin depolandığı bir ev haline getirdi.

Bu workshop, bedeninizde ve özellikle rahminizdeki toksik enerjilerin temizlenmesi ve şifalanması için size alan açacak. Bu çok eski zamanlara dayanan kadim bir şifa çalışmasıdır. Katılımcılar bir kadın çemberinin içinde buna güçlü olarak şahit olacaklardır.

 

***

SACRED UNION 

Final Step (Joyous Woman II) 

İçimizdeki dişi ve erili arındırmak için Joyous Woman’ın ilk çalışmasında birçok kutsal ve kadim çalışmalar yaptık ve bu sayede içerdeki ilahi oyunu anladık. Şu an öyle bir yere vardık ki, kutsal birleşme adını verdiğimiz bu final çalışma ile ikisinin büyüsünü birbiri ile bütünleyip dokuyacağız. Dişi ve erilin arasındaki savaş sonunda ebediyen sonlanacak.

 

11073309_10153140628072667_1967729216340009231_n

 Bu 3 günlük derin çalışmada;

 • Boyuta adım atacağız
 • Dualite bilincini sonlandıracağız
 • Karşıt enerjileri bütün hale getireceğiz
 • Yaşamlar boyu oluşmuş çatlakları, bölünmeleri şifalandıracağız
 • İçimizdeki eril ile dişinin savaşını sona erdireceğiz
 • Ve daha önce hiç deneyimlemediğimiz derin bir sevgi hissedeceğimiz bir alana gireceğiz
 • Kalplerimiz evlilik ile dönüşecek
 • Ve varlığımız feminen ve maskülen enerjilerimizin birleşimi için uyanacak
 • Romantizm, bağlılık ve taahhüt olacak
 • Kendimizle evleneceğimiz çok büyülü bir evlilik ritüeli yapacağız

Ve sonrasında fiziksel dünyaya mistik lider, şifacı, dönüştürücü, barış ve sevgi elçisi, şefkatli varlıklar olarak katılmaya hazır hale geleceğiz. Ve oradan kendi dünyamızda yeni bir yolculuğa çıkacağız, varlığımızdan Bir’liği ışıldayarak…

Bu çalışma sadece Joyous Woman çalışmasına katılmış olan katılımcılara açıktır.

***

TANRIÇA LAKSHMI İLE DÖRT ELİN AKTİVASYONU

Dharma, Artha, Kama, Moksha

 picture_photo_7d5279

Programın Kapsamı ve İçeriği;

Bu bir tam günlük yoğun çalışma; kadınları, içlerindeki dişil berekete ve ilahi güzelliğe uyumlayacak deneyimsel ve dönüşümsel bir programdır.

Ruhsal refahla (mana) birlikte Dünyevi olanı (madde) bir araya getiren Hint Tanrıçası Lakshmi, belki de günümüzde dişil güce yani Shakti’ye maddesel form vermeye en muktedir tanrıçadır. Dört kolu ve dört eli olan Lakshmi, bolluk bereket, güzellik, dharma, tutku ve nihai özgürlüğün vücut bulmuş halidir. Onun öğretileri son derece engindir, Lakshmi’nin öğretilerini uygulayanları anlam, bereket, haz ve özgürlük dolu bir yaşama doğru götürür.

O, bugün, en çok aranan tanrıçadır…

lakshmi on lotus

Tanrıça Lakshm’nin dört eli ile çalıştığınızda;

 • Dharma ~ ilahi hakikat öğretilerini uygulayarak ruhunuzun yaşamaya gelmiş olduğu hayatı çağırır ve onu yaşamaya başlarsınız.
 • Artha ~yaşamınıza bolluk, bereket, varlık ve refahı çağırırsınız
 • Kama ~ arzularınızı, bedensel dişil duyularınızı ve tutkunuzu çağırırsınız
 • Moksha ~ özgürlük ve nihai bağımsızlığınızı çağırırsınız

Çalışmanın Yapısı

Deneyim yaratan, bedeni, dansı, hareketi, enerji ve meditasyonu kullanacağınız yoğun bir gün geçireceksiniz. Interaktif ve sihirli eli ile kutsal dişi enerjisinin çemberinde sorularınıza cevaplar bulacaksınız.  Lakshmi’nin açtığı alanda Sukhvinder’in rehberliğinde eski ve hakiki öğretilerin gizemli kapısını aralayacak ve bedeninizi Lakshmi’nin kutsallığına açacaksınız.

Bu çalışmada neşe ile birlikte bugüne kadar gizli tutulmuş kadim öğretileri keşfedeceksiniz.

 

 


 

SUKHVINDER SIRCAR

Sukhvinder Sircar, Photo by Mona Dutta
Sukhvinder Sircar, Photo by Mona Dutta

Sukhvindar Sircar, son 20 yıldır Bhakti Yoga uygulayıcısı ve öğretmenidir. Yaşadığı 10 yıllık aşram hayatında gurusundan el aldığı uyumlanma ile kendini Radha ve Krishna’nın kutsal hizmetine adamıştır. Kutsal Dişi’nin yolunda yürüyen bir Yogini olarak dişil beden pratiklerini hem kişisel olarak yaşamında deneyimlemekte hem de beden ve rahim çalışmaları, atasal sifa yolları vasıtası ile Kutsal Dişi’nin esaslarını öğretmektedir. Onun atölyeleri ve çember çalışmaları kendi arayış ve iç görüsünün özgün, benzersiz bir dışa vurumu ve şifa dolu paylaşımıdır.

 Sukhvinder, 2013 yılından beri Türk kadınları ile buluşmakta, bu kadim topraklarda ilahi dişinin uyanışına hizmet etmektedir. Birleştikleri yolda manevi öğretmeni olduğu Dişi Bilgelik Kadın Dönüşüm çalışmalarının yaratıcı eğitmeni Bilge İnal ile Kutsal Dişi’nin rehberliğinde kadın ve erkeklerin kalplerinde unuttukları feminen özü yeniden uyandırmak için ruh birliği yapmaktadırlar. Sukhvinder, bu sayede sadece Hindistan’da değil, Türk kadınları ile de şifacı bilgeliğini eğitimler, atölye çalışmaları ve inzivalar ile paylaşmaktadır.

Sukhvinder, ilahi dişi enerjinin güçlü bir sesi ve kanalıdır. Yazıları geniş çapta okur bulmaktadır. Dünyamıza ilahi feminen enerjinin tekrar doğmasına çok derin ve güçlü bir şekilde hizmet etmektedir ve Hindistan’da yaşamaktadır.

Hakkında daha detaylı bilgi ve makaleleri için;

www.joyouswoman.com

***

Katılımcı Yorumları:

“Kökten dönüşüm sağlayan, ben ilk katıldığımda defalarca “aaa, evettt, demek bu yüzden böyleymiş..” dediğim, kendinizi ve dünyayı çok daha iyi tanımanızı ve sıkıntıları aşmanızı sağlayan müthiş bir program. Tüm kalbimle, tüm kadınlara öneriyorum.” – Gonca

“İnsanların hayatlarında miladları olur. Benimki tam iki sene önce Joyous Woman ile oldu. Hayatımı istediğim gibi şekil verme gücünü kendimde buldum. Yaşadığım semti değiştirdim, kendime güvenimi, insanlara bakış açımı geliştirdi ve dönüştürdü. Aslında kadınlar olarak ne kadar güçlü olduğumuzu fark ettirdi. Herkes kesinlikle tavsiye ederim.” – Buket 

“Kendi bütünselliğimi farklı bir düzlemde keşfetmeye, hayata yüklediğim anlamları yeniden ele almaya ve yaşamın her anını beni destekleyici bir hale dönüştürmeye vesile olan Joyous Woman çalışması ile kendi içimdeki çoşkunun ateşini yaktım. Sevgili Sukhi’nin ve Bilge’nin açtığı bu alan için her ikisine ve çemberde ki tüm kızkardeşlerime minnettarım.” – Hülya 

“Haziran 2015’de Bilge İnal’ın önderliğinde inanılmaz bir 4 gün ve Sukhvinder Sircar ile tanıştım. Benim benimle tanıştığım inanılmaz bir tecrübeydi. Tüm kadınlara tavsiye ediyorum.” – Deniz 

“Kadinligin gucunu deneyimlemek uzere yola cikilan bu muhtesem yolculukta tum ezberlerim bozuldu, onume bambaska kapilar acildi ve tek kelimeyle ruhumu dinlendirdim… Bu calisma ile buyulenecek ve kendiniz ile olan iliskinizde boyut degistireceksiniz” – Asli

“Çok güçlü bir eğitim..Bence yeryüzünde her dişinin alması gerektiğini düşündüğüm..çok kadim bilgiler var içinde.” – Şeyda

“Muthis bir tanisma, muthis bir deneyim, muthis bir farkindalik,muthis bir aydinlanma…Rahmin bilgeligi ile tanismak, ilahi butunsellige ulasmak..Tesekkurler Bilge, bizi boyle derin bir farkindalik ile bulusturdugun icin. Tesekkurler Sukhvinder, Hindistandan gelip dogal ve temiz enerjinle bizleri kapsadigin icin.”- Arzu

“Dişiliğin gücünü uzunca bir süredir farkedenlerdenim. Bir kadın olarak, bir dişi ve tanrıça olarak yaşamanın, içindeki eril ile bütünleşmenin keyfinin paha biçilemez olduğunu söyleyebilirim. Bu çalışma sadece bana değil tutku le yaptığım işime ve danışanlarıma de çok faydalı oldu, olmaya da devam ediyor.” – Işıl

“Geçen yıl bu eğitime katıldım ve benim için çok güzel ve özel bir eğitim oldu.Bana yepyeni pencereler açtı ,hayatta ki dengemi fark etmeme sebep oldu. Bu egitimi Turkiye ile tanistiran bircok kadinin yuregine dokunan , bizlere kapi acan ve rehberlik eden sevgili Bilge İnal, bu egitimi yeniden duzenliyor. Bu egitimin ozel rehberi,muhtesem ruh Sukhvinder Sircar liderliginde kendi dünyaniza yapabileceğiniz bu özel yolculuk için bir kaçamak yapın .Geçen yıldan biliyorum katılımcı sayısı sınırlıdır gecikmeyin derim”  – Özden 

“Hayatımı dönüştüren insanlar ve dönüşümün başlangıcı hiç bir şey tesadüf değil Bilge İnal ve Sukhvinder Sircar minnetle ve şükranla..”  – Banu 

“Anlatılmaz bence, yaşanır ve sonra hiçbir şey eskisi gibi olmaz, kapılar aralanır yepyeni dünyalara, keşif sürer..” – Neslihan

“Kendini tanımak, bilmek, kendini yeniden keşfetmek ve kendinden özgürleşmek isteyen her kadına tavsiye ederim.” – Behiye

“Sukhi’s workshop was a turning point of my life. I did believe that I was a very aware and sensitive human being and no doubt I was. But WOW The Joyous Woman workshop(s) I have attended 3 of them since December last year has taken me to greater heights and greater depths” – Sunita

“There are few workshops I have felt so intuitively at home as I did here and the many beautiful techniques it has taught me has enriched my life enormously.I would strongly recommend all women looking to regain their rightful place in the world, to become a part of this wonderful space” – Suma

 

 

 

 

 

 

 

 

2 thoughts on “Sukhvinder Sircar ile Joyous Woman”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s