Kutsal Kadına Uyanış İnziva

IMG_7306

Fethiye’de Pastoral Vadi’nin Okaliptüs ağaçlarının doldurduğu doğa ile iç içe olacağımız bir alanda buluşuyoruz bu yaz. Toprak Ana’nın iyileştirici enerjisinin yükseldiği bu özel yerde içimizdeki Kutsal Kadın ile tanışacak, onunla birleşmek için ona bir çamur gibi şekil verecek, sadece günlük hayatımızın değil rahim duvarlarımızda ve bedenlerimizde asırlardır taşıdığımız kadim yüklerimizi, yorgunluğumuzu bırakacak ve ilahi dişinin tazeleyici, yenileyici enerjisi ile dolacağız.

Kutsal Kadının kutsal mabedinde sabahları Özgürce Yoga’nin shakti duruşları ile bedenlerimizde derinleşecek, gevşeyecek, kökleneceğiz, gün içi ve akşamları da Dişi Bilgelik ile kutsal kadını çağıracak, rahimlerimizi şifaya açacak, zamanı olmayan çemberin içinde dönüşümsel dişil pratikler ile birbirimize dokunacak, kendimizi derinden dinleyecek, içimizde görünür bir şekilde yaşamayı bekleyen Kutsal Kadın’ı sınırlayan inançlarımızı yıkıp yenilerini yaratacağız.

Bu satırları okurken içinizde bu uyanışın başladığını ve bu çağrının size konuştuğunu hissediyorsanız, sizi Dişi Bilgelik®’in Özgürce Yoga ile tasarladığı bu dönüşümsel 5 günlük ‘Kutsal Kadına Uyanış’ inzivasında yeriniz hazır.

Bir Arketip Olarak Kutsal Kadın: İlgili yazının linki burada.

PROGRAMIN KAPSAMI

Dişi Bilgelik® Kadın Dönüşüm programlarının yaratıcı eğitmeni Bilge İnal’ın rehberliğinde; duygusal ve fiziksel katmanda, Kutsal Kadın arketipi ile derinlemesine çalışacaksınız. İçinizde kutsal kadının uyanışını sabote eden gölgelerinizle tanışacaksınız. Kadim ritüellerle derin benliğiniz ve ruhunuzla samimi bir bağ kuracak, Kutsal Kadının mabedi olan bedeninizde uyanışını başlatacaksınız.

Özgürce Yoga’nın kurucusu 15 yıldır derin bir yoga pratiği olan yazar-eğitmen Özgür Karagöz Turan’ın rehberliginde; kadınsal döngülerinizde ve üreme hormonlarınızı çalıştıran, dengeleyen duruşlar ve bedeninizde feminenin yaratıcı bahçesini renklendirecek seriler, mudralar ile çalışacaksınız. Her günü zihninizin katmanlarında yolculuğa çıkacağınız yoga nidra çalışması ile bitireceksiniz.

 

***

Ozgur Karagoz Turan

IMG_7319

Yoga yoluna 2000 yılında çıkan ve 2010 yılından bu yana da eğitmenlik yapan Özgür Turan, bugüne kadar yolunu aydınlatan birçok farklı eğitmenle çalışma olanağı buldu. Son yıllarda katıldığı çalışmalarla birlikte kendi pratiğinde yin yoga, somatik ve kadınları güçlendirici duruşlar üzerine keşiflerini sürdürmekte. Yoga matı üzerinde yapılanların hayatın birebir yansıması olduğuna inanan Turan, bedensel, zihinsel ve ruhsal becerilerimizin yoga ile nasıl dengeli, kontrollü bir şekilde açığa çıkarılıp kullanılabileceği üzerine çalışmalarına devam ediyor. Özgürce Yoga dersleri, kadın olarak döngülerinizi nasıl yaşayacağınıza, bedeninizde olanları ve zihninizin kutularını  kaleminize nasıl aktaracağınıza, yaratıcılığınızı hayatınıza nasıl akıtacağınıza dair her zaman sürprizlerle dolu.

(w) www.ozgurturan.net

(fb) facebook/ozgurceyoga

 

Bilge Inal

img_1447

Bilge, özgünlüğünü ve özgürlüğünü, içsel armağanlarını ve içsel gücünü arayan, ‘kendine yürümeye kararlı’ kadınlarla, yaratıcısı olduğu Dişi Bilgelik® programları kapsamında derin ve dönüşümsel çalışmalar yapmaktadir. Feminen mistisizmini kadın psikolojisi ve dönüşümsel yöntemler ile harmanladığı bütünsel terapotik yaklaşımlı programlari ile kadınların hakiki yaşamlar-meslekler yaratmalarına, içten ve kalıcı ilişkiler kurmalarına, kendileriyle olan ilişkilerini sadelik ve zerafetle yeniden düzenlemelerine destek olmaktadir. Açtığı dönüşümsel alanlar, güvenilir ve samimi olduğu kadar deneyim yüklü, bilgi verici, öğretici, ayakları yere basan bir profesyonel bir zemin sunar. 2008 yılında başladığı profesyonel koçluk kariyeri ile kurumsal platformda hizmet verirken, daha sonra mentoru ve manevi öğretmeni olacak olan Hintli mistik Sukhvinder Sircar ile kesişen yolu ona kalbinin şarkısını~kadın odaklı çalışmalarını getirmiştir.

(W) www.bilgeinal.com

(fb) facebook/disibilgeligeyolculuk

***

“Kutsal Kadına Uyanış”, dişi bilgelik bilinci ve pratikleri ile dolu, Özgürce Yoga’nın kadınsı benliğe özel shaktiyi (dişi öz) güçlendiren pozları ile yoğrulmuş derin ve yoğun Dişi Bilgelik® Kadın Dönüşüm inzivasıdır.

Bu satırları okurken içinizde bu uyanışın başladığını ve bu çağrının size konuştuğunu hissediyorsanız, sizi Dişi Bilgelik®’in Özgürce Yoga ile tasarladığı bu dönüşümsel 5 günlük ‘Kutsal Kadına Uyanış’ inzivasında yeriniz hazir.

 

“Kutsal Kadın, ruhen bakire, bedenen yumuşak, kalben bir savaşçıdır.”

 

ONEMLI DUYURU: Bu calisma ileriki bir tarihe ertelenmistir. Yeni tarihlerin duyurusu yapilacaktir.

 

Tarihler: 16-20 Ağustos 2017

Yer: Pastoral Vadi Ekolojik Yaşam Çiftliği

Detayli Bilgi ve Kayit icin: info@mitracoaching.com