Bilge Hakkında

Disi Bilgelik® Kadın Dönüşüm Programlarının Yaratıcı Eğitmeni, Koç

img_1447

“Özünü, otantik sesini, içsel armağanlarını, iç gücünü, sevgiyi ve bilgeliği arayan, kendine yürümeye kararlı her kadın ile derin çalışmalar yapıyorum. Kadın psikolojisi ve feminen mistisizm ile harmanladığım Dişi Bilgelik çatısı altında topladığım, dönüşümsel inziva, gelişim programlarım ve koçluk ile kadınların otantik güçlerini ellerine alarak, hakiki yasamlar-meslekler yaratmalarına, kalpten,  içten ve kalıcı  ilişkiler kurmalarına, her şeyden önce kendileri ile olan ilişkilerini sadelik ve zerafetle yeniden düzenlemelerine destek veriyorum. 

Hizmetim, kadınların bedeninde kilitli kapılar ardında yatan rahim gücünü uyandırmak, yaratıcı kaynaklarını, tensel canlılıklarını, içsel özgürlüklerini, kalplerinin şarkılarını hatırlamaları için onlara ilham vermek. Ataerkil düzenin insanlığa unutturduğu, feminen bilincin rehberliğinde kadınlara güvenli, samimi, rahat, özgürleştirici ve dönüştürücü alanlar açıyorum.

Ben, kendi yaşam yolculuğumda hayatımı başkalarının değil kendi seçtiğim renk ve imgelerle resmedebileceğimi idrak ettiğimden beri son 10 yıldır kendi derin benliğimi araştırıyor, özümü keşfetmeye ve ruhumu zenginleştirmeye devam ediyorum. İnsanın kendine giden yolun, yürüdükçe uzadığına inanıyorum.

2008 yılında Erickson Koçluk Okulu ile başladığım profesyonel koçluk mesleğim bana beraberinde birbirinden değerli öğretiyi, bilgiyi, eğitim ve programları açtı, kendimi genişletmemi sağladı. Zaman içinde kader çarklarını çalıştırdı ve beni, dişi bilgeliği hatırlamama yardımcı olan mentorum-manevi öğretmenim Sukhvinder Sircar ile bir araya getirdi. Bu tanışma bana dişi bilgelik-kadın odaklı çalışmalarımı, kalbimin şarkısını getirdi. Sukhvinder’in  öğrenimlerini yanında dişil pratik ve bilgide derinleşebileceğim başka disiplinleri, eğitim ve öğretmenleri de takip ediyor, çalışmalarına katılıyorum. İlahi Feminenin güçlü seslerinden Chameli Ardagh, yazıları ve inzivaları ile saf bir kanal olan mistik şifacı Sophie Bashford bunlardan bazıları. Jung psiko-analisti, Kurtlarla Koşan Kadınlar’ın yazarı Clarissa Pinkola Estes’in verdiği ‘Singing Over the Bones/Handless Maiden’ masalının uygulayıcı eğitimi ile, Dr.Estes Arketipsel ve Kültürler Arasi Psikoloji Çalışmaları Enstitusu’nden sertifikalı kolaylaştırıcı-egitmeniyim. Halen, Psikodrama ve Dans Terapisti Klinik Psikolog Leandra Perotta’nin Dans Terapi ve Peter Levin’in kurucusu olduğu Somatic Experiencing Trauma Institute’un Beden Travma Terapisti eğitimlerine devam ediyorum. 

Dişi bilgelik ile derin kadın benliğini tanımak ve dişi bilgeliğin besleyici, dönüşümsel alanında kendi bütünlüğüne yürümeye hazır olanlarınız bilin ki, ben de sizlere doğru yürüyorum.”

Bir gün tanışmak ve birbirimizi yeniden hatırlamak dileğiyle..

239e09c9-d5d7-436f-a1a7-a5dfb9620258

 

***

 

Bilge İnal’ın kadınlara özel sunduğu Dişi Bilgelik kapsamındaki program ve inzivalardan düzenli ve öncelikli olarak haberdar olmak istiyorsanız www.bilgeinal.com adresine e-posta adresiniz ile kayıt olabilirsiniz.

 

Advertisements

6 thoughts on “Bilge Hakkında”

  1. yazını okudum, bir kız kardeşim etiketlemiş… sonra sitene girdim, okudum… sonra dedim ki varlığına şükürler olsun bilge… seni belki de hiç görmedim bu hayatta ama bir yerlerden tanıdığıma adım gibi eminim… sağlıcakla kal. sevgilerimle… hayat nehrinden serin sular aksın canım benim…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s